فاطمه بخشایشی مربی یوگا، رئیس کمیته یوگای کرج
فاطمه بخشایشی

مربی یوگا، رئیس کمیته یوگای کرج

رزومه فعالیت

فعالیت ورزشی خود را از سال ۱۳۸۵ آغازنموده و همزمان با مدیریت باشگاه آرمین، به آموزش یوگا در سبک های آشتانگا، شیواناندا، ساتیاناندا، وینیاسا، آیینگر، آیورودا(طب سنتی هند ) وآموزش مدیریت استرس و شناخت احساسات، به علاقمندان پرداختم. درسال ۱۴۰۱ با حکم انتصاب آقایی حسین نظری رییس هیات غرب کرج به سمت رییس هیات یوگای کرج منصوب و به گسترش و معرفی هر چه بیشتر این رشته ورزشی پرداختم.  

آشنایی بیشتر با یوگا

یوگا چیست و چگونه عمل می کند

یوگا به معنی "یوغ زدن" می باشد و به معنای آن است که مانع از تمرکز بیهوده ذهن بر اشیاء بیرون از ذهن شد. اساس یوگا ، ترکیبی از تکنیک های مختلف است که تأثیری عمیق بر کلیه ابعاد وجودی یک فرد شامل جسم، ذهن و هیجانات او بر جا میگذارد. یوگا به عنوان سیستمی از تمرینات ذهنی و جسمی تلقی می شود که قادر است تن آرامی و رهایی را برای تمام انسان ها، به ارمغان آورد.

کارایی و نقش یوگا

امروزه کارایی و نقش یوگا به عنوان وسیله ای کم نظیر برای سالم سازی تن و روان بر همگان اثبات شده است. در این دوران به طور کلی آموزش های یوگا به سه بخش آموزش های بدنی، تنفسی و ذهنی تقسیم شده است. در باره اهداف و کاربرد آموزشهای جسمی، تنفسی و ذهنی یوگا در دوران کنونی ، صدها کتاب به زبان های مختلف نگاشته شده است.

آساناها

آساناها، صورت و سطح بیرونی یوگا است و برای اکثر مردم، برداشتن اولین گام در مسیر یوگا می باشد.آساناها، بازتاب دهنده درک شگفت انگیزی از چگونگی عملکرد بدن است، به ویژه رها کردن تنش ها در یک سطح عمیق از بافت ها ، اندام ها و مفاصل، جسم و ذهن از یکدیگر جدایی ناپذیرند و بین اعمال و ذهن ما ، رابطه ای مستقیم وجود دارد. تمرین یوگا، بدن و ذهن را هماهنگ می کند. این دو ، جایگاه تنش ها هستند و هر تنش روانی ، یک تنش عضلانی و بدنی را به همراه دارد یا برعکس

کلمه یوگا

کلمه یوگا به معنای یکی شدن،اتحاد و پیوستگی، جنبه های مختلف وجود فرد و برقراری تعادل میان آنها است. یوگا یک اصطلاح سانسکریت به معنی متحد کردن و هماهنگ کردن یا نیرو دادن است، که بر یک پارچه کردن روح ، جسم و ذهن به منظور رها کردن پتانسیل درونی در زندگی اشاره دارد.

ویدیو
مقالات
اطلاعات تماس

آدرس

کرج، خیابان درختی، باشگاه سرو

شماره تماس

۰۹۹۱۱۰۰۱۵۷۵

شبکه های اجتماعی

کلیه حقوق این سایت متعلق به نوین اکسپو می باشد