گوگل حساب‌هایی که دو سال از آن‌ها استفاده نشده است را حذف خواهد کرد

گوگل اعلام کرده که خط‌مشی مربوط به حساب‌های غیرفعال خود را به‌روزرسانی کرده است
گوگل حساب‌هایی که دو سال از آن‌ها استفاده نشده است را حذف خواهد کرد

گوگل قصد دارد حساب‌هایی را که حداقل دو سال غیرفعال بوده‌اند را حذف کند.

این حساب‌ها ایمیلی دریافت می‌کنند که به آن‌ها هشدار می‌دهد اگر تا ۶۰ روز آینده فعالیتی نداشته باشند، حسابشان غیرفعال خواهد شد.

گوگل اعلام کرده که خط‌ مشی مربوط به حساب‌های غیرفعال خود را بروزرسانی کرده است و قصد دارد حساب‌هایی را که حداقل دو سال غیرفعال بوده‌اند، حذف کند.

غول موتور جستجو در پست مربوط بهحذف حساب‌های قدیمی گوگل توضیح می‌دهد این دسته از حساب‌ها که برای مدت طولانی استفاده نشده‌اند، به‌دلیل استفاده از رمزهای عبور قدیمی‌تر و ساده‌تر و همچنین عدم وجود احراز هویت دو‌مرحله‌ای، بیشتر در معرض خطر قرار می‌گیرند.

روند حذف حساب‌های قدیمی و غیرفعال گوگل

بنابراین از دسامبر ۲۰۲۳، هر حسابی که برای دو سال غیرفعال بوده است، ایمیلی دریافت خواهد کرد که به آن هشدار می‌دهد اگر ظرف ۶۰ روز وارد سیستم نشود، غیرفعال خواهد شد.

پس از غیرفعال‌شدن، کاربران ۶۰ روز دیگر نیز فرصت خواهند داشت تا قبل از اینکه غول فناوری آن را برای همیشه حذف کند، وارد حساب خود شوند یا از آن استفاده کنند.

بنابراین اگر حداقل دو سال از حساب خود استفاده نکرده یا وارد آن نشده باشید، گوگل ممکن است حساب و محتویات مربوط به آن را که شامل جیمیل، Google Photos و سایر ابزارهای گوگل می‌شود، حذف کند.

همچنین باید اشاره کرد که این خط‌ مشی برای حساب‌های شخصی گوگل اعمال می‌شود و ظاهراً حساب‌های ایجادشده برای کسب‌و‌کارها را شامل نمی‌شود.

حساب‌هایی که پس از ساخته‌شدن استفاده نشده‌اند، اولین مواردی خواهند بود که حذف می‌شوند و گو‌گل به آدرس ایمیل حساب و همچنین ایمیل بازیابی آن اعلان‌های متعددی را ارسال خواهد کرد.

غول فناوری توصیه می‌کند که برای فعال نگه‌داشتن حساب خود، حداقل هر دو سال یک بار باید وارد حساب کاربری خود شوید و حساب هر فردی که اخیراً وارد حساب کاربری خود شده یا از سرویس‌های آن استفاده کرده است، فعال در نظر گرفته می‌شود و حذف نخواهد شد.

فعالیت‌هایی که باعث می‌شود حساب شما فعال در نظر گرفته شود، شامل خواندن یا ارسال ایمیل، استفاده از Google Drive، تماشای ویدیوهای یوتیوب، دانلود برنامه از طریق Google Play، استفاده از موتور جستجوی گوگل یا استفاده از حساب برای ورود به سیستم می‌شود.

 

 

در شبکه های اجتماعی نوین اکسپو همراه ما باشید.

شبکه های اجتماعی نوین اکسپو

 

جستجو کردن

درباره نوین اکسپو

نوین اکسپو با هدف گذاری منحصر به فرد در جهت طراحی سایت  با قابلیت اطلاع رسانی با حداقل هزینه، راهکاری قدرتمند در جـهت نــمایش و معرفی آخـرین دستـاوردهـا و فـناوری هـای نـــوین

طراحی  وب سایتی منحصر به فرد با امکان نمایش و اطلاع رسانی در نوین اکسپو

بیشتر ببینید: