وبلاگ

گرانتر شدن قیمت مسکن

تورم اخیر در حوزه ارز و طلا و بالا رفتن قیمت های خودرو  و ... باعث سوال بسیاری از افراد شده که آیا قیمت مسکن نیز از آنچه امروز دارد گران تر می شود؟
گرانتر شدن قیمت مسکن

بخش مسکن سهم بزرگی در اقتصاد کلان کشور دارد و هر تغییر و تحولی در اقتصاد کلان کشور به وجود بیاید تاثیر قابل توجهی در قیمت مسکن خواهد داشت.

به گزارش نوین اکسپو به نقل از  اقتصادنیوز، ایرج رهبر، نایب رئیس انجمن صنفی انبوه سازان استان تهران در گفت وگو با سایت افکارنیوز  درخصوص وضعیت مسکن بیان می کند: بخش مسکن سهم بزرگی در اقتصاد کلان کشور دارد و هر تغییر و تحولی در اقتصاد کلان کشور به جود بیاید تاثیر قابل توجهی در بازار مسکن خواهد داشت.

وی افزود: باتوجه به تورمی که بر اقتصاد کشور حاکم است به مراتب از آنجایی که مسکن سهم بزرگی از اقتصاد کشور دارد بر آن تاثیرگذار خواهد بود. هرچند بازار مسکن نسبت به تورم افزایش قیمت نداشته است و عقب تر از تورم حرکت کرده است.

رهبر در پاسخ به این سوال تاکید کرد: نمی توان گفت که قیمت مسکن بیشتر از نرخ های فعلی افزایش قیمت خواهد داشت. زیرا اگر ظرفیت و توان خرید متقاضیان اجازه می داد، حتما نرخ های مسکن نیز افزایش پیدا می کرد اما توان و قدرت خرید مردم بیشتر از این ها نیست و نمی تواند درمقابل افزایش قیمت مسکن هماهنگ با تورم، قد علم کند و پیش برود.

عضو هیئت مدیره کانون سراسری انبوه سازان کشور ادامه داد: بنابراین به دلیل توان خرید مردم این بازار نتوانسته همگام با تورم پیشروی کند.

لذا این وضعیت تازمانی که ما بتوانیم به تعادل نسبی بین عرضه و تقاضا برسیم ادامه خواهد داشت.

هرچقدر تولید را تقویت و افزایش دهیم شاید امکان دسترسی به ثبات قیمت مسکن را داشته باشیم.

جستجو کردن

درباره نوین اکسپو

نوین اکسپو با هدف گذاری منحصر به فرد در جهت طراحی سایت  با قابلیت اطلاع رسانی با حداقل هزینه، راهکاری قدرتمند در جـهت نــمایش و معرفی آخـرین دستـاوردهـا و فـناوری هـای نـــوین

طراحی  وب سایتی منحصر به فرد با امکان نمایش و اطلاع رسانی در نوین اکسپو

بیشتر ببینید: