وبلاگ

پیش بینی قیمت دلار، طلا و سکه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲

پیش بینی قیمت طلا و سکه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲ / دلار و انس جهانی طلا؛ اهرم‌های تحرک بازار
پیش بینی قیمت دلار، طلا و سکه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲

پیش بینی قیمت دلار ۱۳ خرداد ۱۴۰۲

 

به گزارش تجارت‌نیوز قیمت دلار در دومین هفته خردادماه در بیشتر روزها با روند کاهشی همراه شد. این در حالی است که بازدهی قیمت اسکناس آمریکایی در هفته اخیر منفی شد و کاهشی حدود ۳۴۰ تومانی داشت. این اسکناس دیروز با قیمت ۵۱ هزار و ۳۸ تومان در آخرین معامله بسته شد.
دلار در کف قیمت قرار دارد؟

در هفته‌ اخیر قیمت دلار همواره در کانال ۵۱ هزار تومانی نوسان داشت. در روزهای پایانی این هفته اخبار مرتبط با آزادسازی هفت میلیارد دلار منابع ارزی ایران از سوی کره جنوبی بار دیگر در بازار آزاد پیچید. قیمت دلار روز چهارشنبه ۱۰ خرداد به کانال ۵۰ هزار تومانی برگشت. این سطح قیمت اما روز گذشته از دست رفت و دلار بار دیگر ۵۱ هزار تومانی شد.
کارشناسان اقتصادی کف قیمت دلار را محدوده ۵۱ تا ۵۲ هزار تومانی می‌دانند. آنها معتقدند با وجودی که نهاد سیاست‌گذار تلاش دارد که قیمت دلار به پله‌های بالاتر کریدور ۵۰ هزار تومانی ورود نکند، اما تمایلی نیز به برگشت دلار به کانال ۴۰ هزار تومانی از خود نشان نمی‌دهد.
رئیس کل بانک مرکزی این هفته راهی واشنگتن شد و به نظر می‌رسد این سفر دستاوردهایی داشته است. در حاشیه دیدار مقامات صندوق بین‌المللی پول در واشنگتن، رئیس کل بانک مرکزی از امکان دسترسی ایران به ۶.۷ میلیارد دلار از منابع ارزی ایران در این صندوق خبر داد.

دلار هفته آینده چند؟

اجماع نظر بسیاری از کارشناسان اقتصادی، تاکید بر این موضوع است که برای وضعیت اقتصادی موجود و افزایش قیمت در بازارهای مالی پیش‌کشیدن موضوع تحریم‌ها یعنی آدرس غلط دادن به مردم. آنها همواره بر سیاست‌های غلط پولی، رشد بی‌رویه نقدینگی، رویه غلط سیاست‌گذار در حوزه بانک‌ها، ناترازی در بانک‌ها و کسری بودجه وحشتناک تاکید دارند.
بنابراین برای هفته‌ آینده که روزهای ابتدایی آن نیز تعطیل است حتی اگر سیگنال‌های خبری مساعد نیز روانه بازار شود نباید انتظار داشت قیمت دلار کاهش شدیدی داشته باشد و به کریدور ۴۰ هزار تومانی برگردد.
از سوی دیگر پرش‌های شارپی دلار نیز دور از انتظار است. فعلا دلار در کانال ۵۱ هزار تومانی بالا و پایین می‌شود و به نظر می‌رسد این منطقه تعادلی، نقطه امن بازارساز برای قیمت اسکناس آمریکایی است.

پیش بینی قیمت طلا و سکه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲

به گزارش تجارت‌نیوز قیمت طلا و سکه روز گذشته را در روند صعودی به پایان رساند. این در حالی بود که قیمت دلار نیز به کانال ۵۱ هزار تومانی برگشت و قیمت طلای جهانی نیز صعودی بود. بنابراین بازار طلا و سکه از این دو مولفه خط گرفت.
در دومین هفته خردادماه قیمت طلا و سکه در بیشتر روزها با روند کاهشی همراه بود. این کاهش قیمت باعث شد بازدهی بازار فلز زرد منفی شود.

 

 

پیش بینی قیمت دلار، طلا و سکه ۱۳ خرداد ۱۴۰۲

بازگشت سکه به کانال ۲۷ میلیونی

دیروز پنجشنبه ۱۱ خرداد ۱۴۰۲ سکه امامی ۲۹۱ هزار تومان افزایش قیمت داشت. این قطعه با رقم ۳۰ میلیون و ۵۸۸ هزار تومان معامله شد. سکه بهار افزایش ۲۹۲ هزار تومانی داشت. این قطعه بار دیگر به کانال ۲۷ میلیونی برگشت و با قیمت ۲۷ میلیون و ۲۸۷ هزار تومان معامله شد.
روز گذشته  نیم‌سکه و ربع‌ سکه هر کدام ۱۰۰ هزار تومان افزایش قیمت داشتند و به ترتیب با قیمت ۱۶ میلیون و ۷۰۰ و ۱۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان مبادله شدند.
روز قبل سکه گرمی نیز ۱۰۰ هزار تومان رشد قیمت داشت و با رقم ۶ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان معامله شد.

چرخش طلا بر مدار انس جهانی

دیروز قیمت طلا  با افزایش قیمت دلار و انس جهانی همراه شد. هر مثقال طلا روز گذشته با قیمت ۱۰ میلیون و ۸۴۰ هزار تومان معامله شد و حدود ۳۰ هزار تومان افزایش قیمت داشت. هر گرم طلا نیز حدود ۱۰ هزار تومان گران شد و با قیمت دو میلیون و ۵۰۴ هزار تومان معامله شد. دیروز طلای دست دوم با قیمت دو میلیون و ۴۷۰هزار تومان معامله شد.
روز گذشته حباب سکه در تمام قطعات افزایش قیمت داشت. بیشترین مقدار افزایش قیمت حباب مربوط به سکه بهار با ۱۳۰ هزار تومان رشد بود.

 


در شبکه های اجتماعی نوین اکسپو همراه ما باشید

شبکه های اجتماعی نوین اکسپو

جستجو کردن

درباره نوین اکسپو

نوین اکسپو با هدف گذاری منحصر به فرد در جهت طراحی سایت  با قابلیت اطلاع رسانی با حداقل هزینه، راهکاری قدرتمند در جـهت نــمایش و معرفی آخـرین دستـاوردهـا و فـناوری هـای نـــوین

طراحی  وب سایتی منحصر به فرد با امکان نمایش و اطلاع رسانی در نوین اکسپو

بیشتر ببینید: