پرفروش‌ترین گوشی‌ بازار موبایل در هفته گذشته

 پرفروش‌ترین گوشی‌های بازار در هفته گذشته ترکیبی از مدل‌های اقتصادی، چندتا میان‌رده و در کمال تعجب آیفون 13 و فیچرفون‌هایی مثل نوکیا ۱۰۵ بودند.
پرفروش‌ترین گوشی‌ بازار موبایل در هفته گذشته

مدل‌های اقتصادی بیشترین سهم را در فهرست پرفروش‌ترین گوشی‌های بازار دراختیار دارند. این وسط ردپای آیفون ۱۳ و فیچر‌فون‌ها دیده می‌شود

 به گزارش نوین اکسپو به نقل از فرارو: پرفروش‌ترین گوشی‌های بازار در هفته گذشته ترکیبی از مدل‌های اقتصادی، چندتا میان‌رده و در کمال تعجب آیفون ۱۳ و فیچرفون‌هایی مثل نوکیا ۱۰۵ بودند.
گلکسی A13 جانشین گلکسی A12 است که انجمن واردکنندگان موبایل این یکی را  پرفروش‌ترین گوشی در سال ۱۴۰۰ معرفی کرد و حالا A13 مثل برادر قدیمی خودش توانسته حکم پادشاه را بین گوشی‌های اقتصادی داشته باشد.
بهترین میان‌رده‌های بازار مثل گلکسی A73 و شیائومی ۱۱T Pro توانستند در فهرست پرفروش‌ترین گوشی‌های فعلی جایی برای خودشان دست‌وپا کنند و این وسط دیدن اسم فیچر‌فون‌ها و آیفون ۱۳ که حداقل ۳۶ میلیون فروخته می‌شود، تاحدودی عجیب است.

۱- نوکیا ۱۰۵ طبق آمار‌های رسمی پارسال بعد از گلکسی A12 سامسونگ پرفروش‌ترین گوشی در ایران بوده است! یک میلیون و ۵۰ هزار گوشی نوکیا ۱۰۵ یعنی یکی از همان مدل گوشی‌هایی که به‌جز زنگ زدن و اس‌ام‌اس فرستان کار دیگری با آن‌ها نمی‌شود کرد، سال ۱۴۰۰ فروخته شده و الان که به آخرین روز‌های ۱۴۰۱ می‌رسیم، نوکیا ۱۰۵ بازهم جایگاه خودش را در بازار به‌عنوان یکی از محبوب‌ترین مدل‌ها حفظ کرده است. با این تفاوت که پارسال قیمتش تقریبا ۳۵۰ هزار تومان بود و الان فروشنده‌های موبایل آن را بین ۵۰۰ تا ۶۰۰ هزار تومان می‌فروشند. به‌جز نوکیا ۱۰۵ که از دوتا سیمکارت پشتیبانی می‌کند و چهار مگابایت حافظه موقت دارد، نوکیا FA 106 با قیمت ۶۵۰ هزار تومان یکی دیگر از فیچر‌فون‌های محبوب در هفته گذشته بوده است.

۲- گلکسی A13 نسخه جدید گلکسی A12 است. یعنی با جانشین محبوب‌ترین گوشی پارسال سرو‌کار داریم و آنطور که فروشنده‌های موبایل به فرارو می‌گویند، توانسته یکی از مدل‌های پرفروش فعلی باشد. مشخصات گلکسی A13 باعث می‌شود آن را بین گوشی‌های پنج تا شش میلیونی بدون رقیب بدانیم، اما نسخه ۱۲۸ گیگابایت آن را برخی فروشنده‌ها در هفته گذشته با برچسب هفت میلیونی در ویترین گذاشتند که، چون با این پول گزینه‌های بهتری در بازار وجود دارد، خرید آن را توصیه نمی‌کنیم. بین سایر گوشی‌های زیر هشت میلیونی که از نظر خیلی از فروشنده‌های موبایل حالا مبنای دسته‌بندی گوشی‌های اقتصادی به‌حساب می‌آید، ردمی نوت ۱۱ شیائومی یکی دیگر از گوشی‌های پرفروش طی هفته گذشته بوده است. نسبت به گلکسی A13 سامسونگ پردازنده بهتری دارد و به‌همین خاطر آن را با حافظه ذخیره‌سازی ۶۴ گیگابایت حدود هفت میلیون می‌فروشند.

۳- گلکسی A73 و شیائومی ۱۱T Pro پرو جزو پرفروش‌ترین میان‌رده‌های بازار موبایل در هفته گذشته بودند و کنار آن‌ها باید به مدل‌های ارزان‌تری مثل گلکسی A53، پوکو X4 پرو و گلکسی A32 سامسونگ اشاره کنیم. گلکسی A73 نسخه ۲۵۶ گیگابایت گران‌ترین میان‌رده سامسونگ است و توسط فروشنده‌های موبایل این هفته حدود ۱۵ میلیون تومان فروخته شد. طرفداران شیائومی در این محدوده قیمت سراغ ۱۱T Pro رفتند که اتفاقا از نظر فعالان بازار موبایل این دوتا مدل را باید رقبای همدیگر بدانیم. گلکسی A53 که پردازنده ضعیف‌تری نسبت به A73 دارد، این هفته به‌عنوان یکی دیگر از میان‌رده‌های پرفروش بازار ۱۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان فروخته شده است. بهترین گوشی ۱۰ میلیون تومانی بازار، عنوانی است که می‌توانیم آن را برای پوکو X4 پرو شیائومی استفاده کنیم. از نظر فروشنده‌های موبایل این یکی هم جزو مدل‌های پرفروش در هفته گذشته بوده است. گلکسی A32 با اینکه تقریبا دو سال پیش راهی بازار شده و الان یک گوشی قدیمی به‌حساب می‌آید، هنوز جزو پرفروش‌ترین گوشی‌هاست و خیلی از طرفداران سامسونگ آن را در بازه هشت تا ۱۰ میلیون به سایر مدل‌ها ترجیح می‌دهند.

۴- قیمت آیفون ۱۳ الان دست‌کم ۳۶ میلیون تومان است. با این پول می‌شود نسخه ۱۲۸ گیگابایت آیفون ۱۳ را خرید که فروردین امسال قیمتش ۲۹ میلیون تومان بود. با وجود رشد تقریبا ۲۵ درصدی قیمت آیفون ۱۳ در ۱۰ ماه گذشته، بین مدل‌های پرطرفدار در بازار محسوب می‌شود و فروشنده‌های موبایل آن را یکی از گوشی‌های پرفروش در هفته گذشته معرفی کردند. تا بحث گوشی‌های آیفون تمام نشده این را هم اضافه کنیم که قیمت آیفون ۱۳ پرو مکس نسخه یک ترابایت به‌عنوان گران‌ترین گوشی فعلی در ایران، در برخی از فروشگاه‌ها و مغازه‌های موبایل‌فروشی از مرز ۱۰۰ میلیون عبور کرد. از گلکسی S22 Ultra سامسونگ هم نباید غافل شویم. مدلی که خیلی‌ها آن را به‌خاطر دوربین وسوسه‌کننده‌اش به آیفون ۱۳ پرو مکس ترجیح می‌دهند و به‌همین خاطر توانسته بین مدل‌های پرفروش بازار سهمی داشته باشد. نسخه ۲۵۶ گیگابایت گلکسی S22 Ultra را حول‌وحوش ۴۵ میلیون تومان فروختند و خریداران گلکسی S22 Ultra نسخه ۵۱۲ گیگابایت بابت آن بین ۵۲ تا ۵۵ میلیون تومان پرداخت کردند.

جستجو کردن

درباره نوین اکسپو

نوین اکسپو با هدف گذاری منحصر به فرد در جهت طراحی سایت  با قابلیت اطلاع رسانی با حداقل هزینه، راهکاری قدرتمند در جـهت نــمایش و معرفی آخـرین دستـاوردهـا و فـناوری هـای نـــوین

طراحی  وب سایتی منحصر به فرد با امکان نمایش و اطلاع رسانی در نوین اکسپو

بیشتر ببینید: