وبلاگ

ورود ۹۰ هزار دستگاه خودرو وارداتی تا پایان امسال

سخنگوی وزارت صمت با بیان اینکه خودروی اقتصادی داخلی نیمه دوم ۱۴۰۲ وارد بازار می‌شود و سالانه ۳۰۰ هزار دستگاه تولید خواهد شد، گفت: نمی‌توان زمان مشخصی را برای واردات خودرو تعیین کرد اما تلاش می‌کنیم ۹۰ هزار دستگاه خودرو وارداتی تا پایان امسال وارد کشور شود.
ورود ۹۰ هزار دستگاه خودرو وارداتی تا پایان امسال/نوین اکسپو

سخنگوی وزارت صمت با بیان اینکه خودروی اقتصادی داخلی نیمه دوم ۱۴۰۲ وارد بازار می‌شود،گفت: نمی‌توان زمان مشخصی را برای واردات خودرو تعیین کرد اما تلاش می‌کنیم ۹۰ هزار دستگاه خودرو وارداتی تا پایان امسال وارد کشور شود.

به گزارش  نوین اکسپو به نقل از همشهری آنلاین، امید قالیباف، سخنگوی وزارت صنعت معدن و تجارت در خصوص تازه‌ترین برنامه وزارت صمت در خصوص ارتقای کیفیت خودرو گفت: در سال جاری تولید چند خودرو کم کیفیت از جمله تیبا و سمند متوقف شد .

پس از این نیز اینگونه خواهد بود، یعنی خودروهای کهنه و پلت‌فرم‌های قدیمی را حذف می‌کنیم. به سمت تولید خودروهای جدیدتر حرکت می‌کنیم. اما نمی‌توانیم این کار را به یکباره انجام دهیم زیرا بازار خودرو دچار شوک عرضه می‌شود،  بنابراین باید در یک فرآیندی این کار انجام شود.

وی ادامه داد: در مقابل نیز شاهد عرضه خودروهای خوبی مانند شاهین و تارا در بازار هستیم و حتی تا چند وقت دیگر خودرو آریا و چند مدل دیگر به بازار عرضه خواهد شد البته این خودرو همچنان روی بن سازه و پلت‌فرم‌های قدیمی تولید می‌شود اما خودروهای با کیفیت‌تری خواهند بود.

خودرو اقتصادی داخلی نیمه دوم ۱۴۰۲ وارد بازار می‌شود

قالیباف در مورد خودرو اقتصادی تولید داخل بیان کرد: اقدام دیگری که در خصوص ارتقای کیفیت خودرو توسط وزارت صمت در حال انجام است.اجرای یک پروژه از سال ۱۴۰۲ تا ۱۴۰۴ است. که براساس این پروژه ایجاد پلت‌فرم‌های جدیدی در دستور کار دارد.در اولین گام نیز یک خودروی مشترک با مشخصات خودرو اقتصادی در تیراژ ۳۰۰ هزار دستگاه در سال، توسط ایران خودرو و سایپا تولید می‌شود که انتظار می‌رود اوایل نیمه دوم سال آینده شاهد حضور این خودرو در بازار باشیم.

سخنگوی وزارت صمت درباره آخرین جزئیات واگذاری سهام ایران خودرو و سایپا گفت: یکی از دلایلی که برای  پایین بودن کیفیت خودروهای تولیدی توسط دو خودروساز بزرگ کشور مطرح می‌شود. مدیریت دولتی این خودروسازها است، ‌دو خودروساز دارای زیان انباشته هستند. این زیان نیز به‌طور مستمر در حال افزایش است لذا در سال‌های اخیر یکی از راه‌های مطرح شده برای جلوگیری از زیان و ارتقا کیفیت و بهبود خودروسازی، واگذاری سهام خودروسازان ‌است.

ورود ۹۰ هزار دستگاه خودرو وارداتی تا پایان امسال

واردات ۹۰ هزار دستگاه خودرو در سال جاری

سخنگوی وزارت صمت درباره زمان واردات خودرو گفت: با توجه به اقداماتی که تاکنون انجام شده است. شرکت‌های متقاضی واردات خودرو که شرایط لازم را داشته . مجوز واردات خودرو را اخذ کرده‌اند می‌توانند ثبت سفارش را انجام دهند. البته باید گواهی استاندارد و محیط زیست را نیز اخذ کنند. بنابراین مرحله ثبت سفارش در حال انجام است. اما نمی‌توان زمان دقیقی برای واردات خودرو مشخص کرد زیرا زمان واردات خودرو بستگی به یک سری مسائل دارد از جمله اینکه دستگاه‌های دیگر مانند بانک مرکزی چه زمانی تامین ارز را انجام دهند.

قالیباف افزود: به صورت دقیق نمی‌توان زمان واردات را مشخص کرد اما با توجه به فضای مثبتی که در همه فرآیند واردات خودرو حاکم است .فکر نمی‌کنم واردات خودرو خیلی طول بکشد و در مجموع وزارت صمت به دنبال آن است که واردات ۹۰ هزار دستگاه خودرو در سال جاری انجام شود.

واردات ۷ خودرو قطعی شد/۱۲ شرکت‌ واردکننده خودرو

جستجو کردن

درباره نوین اکسپو

نوین اکسپو با هدف گذاری منحصر به فرد در جهت طراحی سایت  با قابلیت اطلاع رسانی با حداقل هزینه، راهکاری قدرتمند در جـهت نــمایش و معرفی آخـرین دستـاوردهـا و فـناوری هـای نـــوین

طراحی  وب سایتی منحصر به فرد با امکان نمایش و اطلاع رسانی در نوین اکسپو

بیشتر ببینید: