وبلاگ

واریز اولین مرحله سود سهام عدالت

رئیس سازمان بورس گفت: اولین مرحله سود سهام عدالت سال ۱۴۰۱، چهارشنبه مورخ ۱۴۰۱/۹/۳۰ واریز می‌شود.
واریز اولین مرحله سود سهام عدالت

فردا اولین مرحله سود سهام عدالت واریز می‌شود

به گزارش نوین اکسپو  به نقل از خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، «مجید عشقی» رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: اولین مرحله سود سهام عدالت سال ۱۴۰۱،واریز می‌شود.

براساس مصوبه شورای عالی بورس، سود سهامداران مستقیم و غیرمستقیم سهام عدالت از ۳۰ آذرماه، توسط شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اوراق بهادار به صورت متمرکز، با توجه به سود تقسیم شده عملکرد سال مالی ۱۴۰۰ شرکت‌های سرمایه‌پذیر سهام عدالت، پرداخت می‌شود.

مجموع سود سبد سهام عدالت بالغ بر ۶۴ هزار میلیارد تومان است که نسبت به سال ۱۳۹۹ بیش از دو برابر شده است.

وی افزود: سال گذشته کل سود سهامداران سهام عدالت در اسفندماه پرداخت شد،

اما در سال جاری با مصوبه شورای عالی بورس و با دریافت مبالغ سود از شرکت‌ها، این سود در دو مرحله پراخت می‌شود؛ که مرحله اول فردا و مرحله دوم تا قبل از پایان سال پرداخت خواهد شد.

عشقی بیان کرد: سهامداران عدالت برای دریافت سود، حتماً باید اطلاعات خود را در سامانه سجام تکمیل کرده باشند.

تاکنون حدود ۴۴ میلیون نفر اطلاعات خود را تکمیل کرده‌ و حدود ۱٫۵ میلیون نفر از سهامداران عدالت، اطلاعات خود را در سامانه سجام تکمیل نکرده‌اند. که امکان واریز سود برای این افراد وجود ندارد.

وی ادامه داد: مبلغ سود پرداختی در مرحله اول با توجه به میزان سهام عدالت هر فرد، متفاوت خواهد بود.

به طوری که برای سبد سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی مبلغ ۶۰۰ هزار تومان، سبد سهام یک میلیون تومانی یک میلیون و ۱۲۸ هزار تومان و برای سایر طبقات سهام عدالت هم به تناسب واریز خواهد شد.

لازم به ذکر است این مبلغ به صورت علی‌الحساب است. باقیمانده سود با تکمیل واریزی شرکت‌های سرمایه‌پذیر تا قبل از پایان سال به صورت کامل پرداخت خواهد شد.

رئیس سازمان بورس در پایان خاطرنشان کرد: گفتنی است برخی شرکت‌ها در پرداخت سود همکاری کامل داشتند. که از احترام آنها به حقوق سهامداران عدالت تشکر می‌کنیم،

اما برخی شرکت‌ها همکاری لازم را نداشتند. علی‌رغم اعلام برنامه زمان‌بندی پرداخت سود ، مکاتبات مکرر، سود سهامداران عدالت را واریز نکرده‌اند.که برخود انضباطی لازم با آنها صورت خواهد گرفت.

مطالب بیشتر:

بروزترین اخبار و رویدادهای ایران و جهان را در نوین اکسپو دنبال کنید

نوین اکسپو شما را به بازدید از صفحه اختصاصی برندهای برتر دعوت می کند

نوین اکسپو شما را به بازدید از صفحه اختصاصی فعالان فرهنگی، هنری، ورزشی دعوت می کند

 

جستجو کردن

درباره نوین اکسپو

نوین اکسپو با هدف گذاری منحصر به فرد در جهت طراحی سایت  با قابلیت اطلاع رسانی با حداقل هزینه، راهکاری قدرتمند در جـهت نــمایش و معرفی آخـرین دستـاوردهـا و فـناوری هـای نـــوین

طراحی  وب سایتی منحصر به فرد با امکان نمایش و اطلاع رسانی در نوین اکسپو

بیشتر ببینید: