وبلاگ

مجلس شورای اسلامی بررسی طرح صیانت را مجددا در دستور کار قرار داده است.

عضو کمیسیون مشترک طرح صیانت اعلام کرد که مجلس شورای اسلامی بررسی طرح صیانت را مجددا در دستور کار قرار داده است.
مجلس شورای اسلامی بررسی طرح صیانت/novinexpo.com

عضو کمیسیون مشترک طرح صیانت اعلام کرد که مجلس شورای اسلامی بررسی طرح صیانت را مجددا در دستور کار قرار داده است.

طرح صیانت ماه‌ها قبل جار و جنجال زیادی به پا کرد و منتقدان بسیاری شدیداً به آن تاختند. مجلس شورای اسلامی و نمایندگان موافق این طرح تا پای جان از آن دفاع کردند و برخی‌ها نیز سعی کردند خود را مخالف نشان بدهند. با همه این اوصاف نتیجه این طرح بلاتکلیف ماندن طی ماه‌های اخیر بود.

بررسی طرح صیانت از هفته آتی

به تازگی یکی از اعضای کمیسیون مشترک صیانت از فضای مجازی اعلام کرده که قرار است جلساتی تکمیلی با هدف ارتقای پیام رسان های داخلی آغاز شود. همان‌طور که گفتیم طرح صیانت ماه‌هاست که پیگیری نمی‌شود یا این که حداقل در عموم صدایی از آن شنیده نشده است.

 

در شرایط نابه‌سامان کنونی که اینترنت با محدودیت‌های شدیدی روبه‌رو شده و پلتفرم‌های خارجی با جدیت فیلتر شده‌اند، مجلس خبر داده این طرح از سر گرفته خواهد شد. به گفته حسین نوش‌آبادی، جلساتی طی هفته‌های آتی برگزار خواهد شد و قرار است در این سلسله جلسات تکمیلی درباره گسترش و توسعه پیام رسان‌ها و پلتفرم‌های داخلی بحث شود.

نوش‌آبادی گفت:هدف این کمیسیون رشد و ارتقای پیام رسان های داخلی است که هم‌اکنون بعضی از نشانه‌های پیشرفت آن مشاهده می‌شود. فیلترینگ در شرایط کنونی یک اجبار است و با وجود عدم استقبال مسئولان از فیلتر شدن پلتفرم‌ها، شرایطی در کشور حاکم است که برخی شبکه های اجتماعی تبدیل به فضایی برای براندازی شده و این موضوع فیلترینگ را تبدیل به امری ضروری کرده است.

نوش‌آبادی در خصوص فیلترینگ خاطرنشان کرد مسدود کردن شبکه‌ها و پلتفرم‌های معاند و ضد جمهوری اسلامی خواسته ملت ایران است. وی تأکید کرد دشمنان، خدمات مسئولان و کارهای مهمی را که انجام گرفته است با سیاه‌نمایی در فضای مجازی و حقیقی وارونه جلوه می‌دهند.

این اقدامات و تحرکات در حالی است که طی هفته‌های اخیر قیمت دلار و سکه روند صعودی به خود گرفته و رکود تاریخی خود را شکسته‌اند. مشخص نیست نتیجه طرح صیانت چه خواهد بود، اما واضح است که نمایندگان مجلس اشرافی به اتفاقات اخیر کشور ندارند.

جستجو کردن

درباره نوین اکسپو

نوین اکسپو با هدف گذاری منحصر به فرد در جهت طراحی سایت  با قابلیت اطلاع رسانی با حداقل هزینه، راهکاری قدرتمند در جـهت نــمایش و معرفی آخـرین دستـاوردهـا و فـناوری هـای نـــوین

طراحی  وب سایتی منحصر به فرد با امکان نمایش و اطلاع رسانی در نوین اکسپو

بیشتر ببینید: