وبلاگ

سهمیه بنزین تغییر می‌کند/مجلس بنزین را گران می‌کند؟

سهمیه بنزین تغییر می‌کند.
سهمیه بنزین تغییر می‌کند/مجلس بنزین را گران می‌کند؟

هر از گاهی بحث درباره قیمت بنزین و احتمال افزایش آن بالا می‌گیرد و این نگرانی از آبان ۹۸ بیشتر هم شده است.

طبق مصوبه کمیسیون تلفیق مجلس، دولت مجاز است از ابتدای خرداد ۱۴۰۲ و درصورت تحقق منابع، به سرپرست خانوارهای فاقد خودرو به ازای هر عضو خانواده ماهانه ۱۵ لیتر بنزین سهمیه‌ای اختصاص دهد و امکان تبادل سهمیه بنزین را در بازار فراهم کند.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس از مصوبه کمیسیون تلفیق درباره تخصیص سهمیه بنزین به سرپرست‌های خانوارهای فاقد خودرو به ازای هر عضو خانواده در سال ۱۴۰۲ خبر داد.

کمیسیون تلفیق ‎بودجه۱۴۰۲ تصویب کرد:

۱.دولت مجاز است از ابتدای خرداد ماه ۱۴۰۲ و در صورت تحقق منابع، به سرپرست خانوارهای فاقد خودرو بازای هر عضو خانواده، ماهانه ۱۵ لیتر بنزین سهمیه ای اختصاص دهد و امکان تبادل سهمیه بنزین را در بازار فراهم کند.

۲.درصورت اجرای جزء(۱)، دولت موظف است در سال ۱۴۰۲ این حکم را “بدون هرگونه افزایش قیمت” در نرخ های سهمیه ای و آزاد ‎بنزین و با حفظ سهمیه سابق برای حداکثر دو خودرو سواری در خانوارهای دارای خودرو و نیز حفظ سایر سهمیه‌ها شامل خودروهای عمومی، وانت بار و موتورسیکلت انجام دهد.»

در حال حاضر کمیسیون تلفیق مجلس در حال بررسی جزئیات لایحه بودجه ۱۴۰۲ است و مصوبات این کمیسیون باید در نهایت به تصویب نمایندگان در صحن مجلس شورای اسلامی برسد.

مصوبات مهم کمیسیون تلفیق مجلس درباره بنزین

سوختگیری در جایگاه‌ها فقط با کارت شخصی صورت می‌گیرد/ اختصاص ۱۵ لیتر سهمیه بنزین به خانواده‌های فاقد خودرو

طبق این مصوبه، منابع مورد نیاز برای اجرای این مصوبه توسط دولت تعیین و تامین می‌شود و دولت همچنین باید زمینه را برای فروش سهمیه بنزین این خانوارها فراهم آورد. همچنین بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق، سهمیه سوخت موتورسیکلت‌ ها و خودروهای عمومی در سال آینده به شکل فعلی باقی خواهد ماند.

عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ گفت: بر اساس مصوبه اعضای این کمیسیون، بنا شد سوختگیری در جایگاه‌ها فقط با کارت شخصی صاحبان موتورسیکلت و خودروها انجام شود و دیگر سوختگیری با کارت جایگاه صورت نگیرد.

حسینعلی حاجی‌دلیگانی عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی در گفتگو با فارس با اشاره به نشست امروز عصر کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ گفت: در این جلسه اعضای کمیسیون مصوب کردند که خانواده‌هایی هم که فاقد خودرو هستند و سهمی از یارانه سوخت ندارند ماهانه به ازای هر عضو خانواده ۱۵ لیتر سهمیه بنزین دریافت خواهند کرد.

وی افزود: طبق این مصوبه، منابع مورد نیاز برای اجرای این مصوبه توسط دولت تعیین و تامین می‌شود و دولت همچنین باید زمینه را برای فروش سهمیه بنزین این خانوارها فراهم آورد. همچنین بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق، سهمیه سوخت موتورسیکلت‌ ها و خودروهای عمومی در سال آینده به شکل فعلی باقی خواهد ماند و در مورد سهمیه سوخت خودروهای شخصی، افرادی که دارای دو خودرو باشند می‌توانند از سهمیه سوخت استفاده کنند.

حاجی‌دلیگانی خاطرنشان کرد: همچنین بر اساس مصوبه اعضای کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۲بنا شد تا سوختگیری در جایگاه‌ها فقط با کارت شخصی صاحبان موتورسیکلت و خودروها انجام شود و دیگر سوختگیری با کارت جایگاه صورت نگیرد. علاوه بر این، اعضای کمیسیون تلفیق مصوب کردند تا ۱۵ هزار میلیارد تومان اعتبار به منظور بهینه‌سازی مصرف سوخت در اختیار دستگاه‌های مختلف اجرایی قرار گیرد

عضو کمیسیون تلفیق بودجه مجلس اظهار کرد: در مورد منابع حاصل از هدفمندی یارانه‌ها، اعضای کمیسیون تصویب کردند تا به جای اینکه منابع حاصل از اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها به چند حساب مختلف و متفرق بانکی واریز شود، یک حساب واحد برای خزانه‌داری نزد بانک مرکزی افتتاح و منابع حاصل از اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها به این حساب واریز شود تا نظارت بر آن با سهولت بیشتری صورت پذیرد.

حاجی‌دلیگانی خاطرنشان کرد: همچنین طبق مصوبه کمیسیون تلفیق،؛ به بانک‌های دولتی اجازه داده شد تا با هدف افزایش سهم دولت در این بانک‌ها ۵۰ هزار میلیارد تومان اوراق با سررسید پنج ساله به فروش برسانند تا شرایط برای تایید تسهیلات از این طریق فراهم شود.

جستجو کردن

درباره نوین اکسپو

نوین اکسپو با هدف گذاری منحصر به فرد در جهت طراحی سایت  با قابلیت اطلاع رسانی با حداقل هزینه، راهکاری قدرتمند در جـهت نــمایش و معرفی آخـرین دستـاوردهـا و فـناوری هـای نـــوین

طراحی  وب سایتی منحصر به فرد با امکان نمایش و اطلاع رسانی در نوین اکسپو

بیشتر ببینید: