ماساژ ریلکسی

ماساژ ریلکسی تنها نوع ماساژی است که رسیدن به آرامش تنها هدف آن است.
ماساژ ریلکسی مرکز ماساژ مرجان آزادی
ماساژ ریلکسی کامل‌ترین نوع ماساژ برای آرام کردن بدن به شمار می‌آید. تعاریف متعددی برای ماساژ ریلکسی وجود دارد. به روش نوازش و ضربات آرام به کل بدن به همراه موسیقی ملایم، نور و رایحه‌های درمانی

آرامش، اولین مزیت انواع ماساژ به شمار می آید. واقعیت این است که بیشتر ماساژها به طور عمومی ما را آرام می کنند. اما در کنار آرامش مزایا و اهداف دیگری دارند.

ماساژ ریلکسی تنها نوع ماساژی است که رسیدن به آرامش تنها هدف آن است. این ماساژ کامل‌ترین نوع ماساژ برای آرام کردن بدن به شمار می‌آید.

تعاریف متعددی برای ماساژ ریلکسی وجود دارد. به روش نوازش و ضربات آرام به کل بدن به همراه موسیقی ملایم، نور و رایحه‌های درمانی، ماساژ ریلکسی گفته می‌شود.

ماساژ ریلکسیشن پروسه‌ای نسبتا طولانی دارد. در آن از تکنیک‌های متعددی مانند ضربات آرام، ورز دادن عضلات، چرخاندن ملایم پوست و ماهیچه استفاده می‌شود.

اثر ماساژ ریلکسی روی بدن مانند اثری یوگا و حرکات کششی است. با این تفاوت که شما در آن هیچ حرکتی ندارید و به راحتی روی تخت دراز می‌کشید

فواید ماساژ ریلکسی

همانطور که از نام این ماساژ مشخص است، بیشتر برای ایجاد آرامش جسمی و روحی استفاده می‌شود و هدف آن نیز همین می‌باشد. ماساژ ریلکسی استرس و تنش در عضلات را کاهش می‌دهد و باعث می‌شود احساس خوبی داشته باشید.

همانطور که می‌دانید ماساژ درمانی باعثِ بهبود و افزایش گردش خون شده و موجب می‌شود تا اندام‌ها و پوست اکسیژن بیشتری دریافت کنند و همین مسئله به رفع تنش و استرس و ایجاد آرامش کمک می‌کند.

همچنین ماساژ موجب بهبود عملکرد سیستم لنفاوی می‌شود و از طریق بدن شما را به هضم غذا تشویق می‌کند و سموم را از بدن دفع می‌کند. علاوه بر این ماساژ ریلکسی ماساژ بهبود خواب و کیفیت آن می‌شود. همچنین ماساژ به مهار کردن درد در ماهیچه و تسکین آن، بهبود رگ‌به‌رگ شدگی و تشویق پوست به التیام زخم‌های خفیف کمک می‌کند.

این ماساژ همانند یک نوازش است و تاثیرات فوق‌العاده نوازش بر هیچ کس پوشیده نیست. نوازش قدرت و تاثیر بیشتری نسبت به زبان دارد. نوازش عاشقانه زیباترین چیزی است که روی زمین می‌شود تجربه کرد.

مرکز ماساژ مرجان آزادی

ماساژ ریلکسی یک روش عالی برای استراحت بعد از یک روز طولانی است. این برای کسانی که با استرس حاد و مزمن، اضطراب و نگرانی‌های روزانه دست و پنجه نرم می‌کنند، ایده‌آل است. بهره‌گیری بلند مدت از ماساژ ریلکس به ارتقای آرامش و تسکین تنش کمک می‌کند و باعث ترشح هورمون حس خوب در مغز می‌شود.

ماساژ خوب دوپامین، اندورفین و سروتونین را افزایش می‌دهد که به نوبه خود حال شما را خوب می‌کند و اثرات مضر استرس را از بین می‌برد. از دیگر اثرات ماساژ ریلکسی می‌توان به رهایی از استرس و اضطراب، ایجاد حس جوانی و تقویت سیستم ایمنی اشاره کرد.

بطور کلی ماساژ ریلکسی برای بدن بسیار مفید است و اگر بصورت منظم انجام شود مزایای زیادی دارد.

فواید ریلکسیشن عبارت‌اند از :

 • درد کمر و گردن را تسکین می‌دهد.
 • رنگ و ظاهر پوست را بهبود می‌دهد.
 • باعث بهبود گردش مواد در بدن می‌شود.
 • فشار خون را می‌تواند برای مدتی کاهش دهد.
 • حرکت روده ، دستگاه گوارش، هضم کلی بدن را بهبود می‌بخشد.
 • سردرد های ناشی از گرفتگی ماهیجه ای را بهبود می‌بخشد.
 • خواب و کیفیت آنرا بهبود می‌بخشد.
 • خراش‌های جزئی پوست را بهبود می‌بخشد.
 • در بهبود آسیب های بافت نرم تسریع می‌بخشد.
 • شعاع حرکتی را بهبود می‌بخشد.
 • موجب افزایش آرامش و کاهش استرس می‌شود.

ماساژ ریلکسی به عنوان یک راهکار درمانی مناسب برای تمدد اعصاب است و موجب آرامش عمومی فرد می‌شود. هدف اصلی آن، کمک به فرد برای کنترل و بهبودی از استرس های زندگی روزمره است. با انجام ماساژ، عملکرد سیستم لنفاوی بهبود پیدا می‌کند که از طریق کمک به بیشتر شدن هضم غذا از راه بدن، سموم را از بدن دفع می‌کند.

 

مرکز ماساژ مرجان آزادی

دستانی جانبخش، آرامشی ماندگار با بهره مندی از ماسور و ماسیس های باتجربه در استان البرز

اطلاعات تماس   ۰۹۱۲۶۱۳۶۰۰۴

جستجو کردن

درباره نوین اکسپو

نوین اکسپو با هدف گذاری منحصر به فرد در جهت طراحی سایت  با قابلیت اطلاع رسانی با حداقل هزینه، راهکاری قدرتمند در جـهت نــمایش و معرفی آخـرین دستـاوردهـا و فـناوری هـای نـــوین

طراحی  وب سایتی منحصر به فرد با امکان نمایش و اطلاع رسانی در نوین اکسپو

بیشتر ببینید: