وبلاگ

قیمت دلار، طلا و سکه امروز ۲۲ اسفند ۱۴۰۱

قیمت طلا (18 عیار)امروز 22 اسفند 1401دو میلیون و 91 هزار و 900 تومان است
قیمت طلا و سکه امروز 22 اسفند 1401

قیمت طلا و سکه که در چند روز گذشته مسیری نزولی را طی می‌کردند، امروز ۲۲ اسفند ۱۴۰۱ دوباره نوساناتی افزایشی را پشت سر می‌گذارند. 

به گزارش نوین اکسپو  به نقل از تجارت‌نیوز، قیمت طلا و سکه که روز گذشته روندی نوسانی را پشت سر گذاشت امروز ۲۲ اسفند ۱۴۰۱ با افزایش قیمت همراه بوده و وارد کانال ۲۶ میلیون تومانی شده است.

در لحظه تنظیم این گزارش، قیمت طلا (۱۸ عیار)امروز ۲۲ اسفند ۱۴۰۱دو میلیون و ۹۱ هزار و ۹۰۰ تومان است در حالی که طلا معاملات را روی قیمت یک میلیون و  ۹۹۱ هزار و ۲۰۰ تومان آغاز کرده بود. آخرین نرخ روز گذشته نیز برای این فلز ارزشمند نیز یک میلیون و ۹۹۲ هزار ۶۰۰ تومان ثبت شده است.

قیمت سکه امامی

در حال حاضر قیمت سکه امامی به ۲۶ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان رسیده است. این در حالی است قیمت روز گذشته این سکه بر روی کانال ۲۴ میلیون تومانی نوسان داشت و حباب نیز پنج میلیون و ۶۸۶ هزار تومان است.

قیمت سکه بهار آزادی

قیمت سکه بهار آزادی هم امروز در تلاش برای افزایش قیمت، دوباره به کانال ۲۳ میلیون تومانی بازگشته است. قیمت سکه بهار آزادی که در آخرین ساعات معاملات روز گذشته ۲۲ میلیون تومان قیمت داشت حالا ۲۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان قیمت دارد و حباب آن نیز سه میلیون و ۵۲۷ هزار تومان برآورد می‌شود.

قیمت نیم سکه

قیمت نیم سکه با حدود ۶۰۰ هزار تومان افزایش نسبت به روز گذشته اکنون ۱۵ میلیون و ۶۰۰ هزار قیمت دارد و حباب آن نیز پنج میلیون و ۴۸۸ هزار تومان اعلام شده است.

قیمت ربع سکه

امروز قیمت ربع سکه هم به ۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسیده است. این در حالی است که آخرین نرخ معاملات روز گذشته این نوع سکه در سطح ۹ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان آغاز شده بود. حباب ربع سکه امروز به چهار میلیون و ۲۹۶ هزار تومان رسیده است.

قیمت سکه گرمی

قیمت سکه گرمی در جایگاه کم‌نوسان‌ترین نوع سکه اکنون به چهار میلیون و ۹۰۰ هزار تومان رسیده است. قیمت سکه گرمی روز گذشته بر روی همین سطح قرار داشت. حباب این نوع سکه اکنون سه میلیون و ۲۳۷ هزار تومان است.

تا همین چند هفته گذشته قیمت‌ها در بازار دلار و به تبع آن طلا و سکه روندی صعودی داشت، اما پس از آن بازار در فازی اصلاحی قرار گرفت و سپس تحت تاثیر اخبار توافق ایران و عربستان و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی دلار چند کانال کاهش قیمت را تجربه کرد.

اما همانگونه که کارشناسان نیز پیش از این گفته بودند بازار نمی‌تواند در بلندمدت با خبردرمانی روندی بهبودی را در پیش بگیرد و حالا نیز پس از چند روز وارد روندی افزایشی شده است.

حالا باید منتظر ماند تا خبری موثق از گشایش روابط بین‌المللی به گوش برسد در غیر این صورت به نظر می‌آید روند دلار در طولانی‌مدت مسیری افزایشی را طی کند.

قیمت دلار امروز ۲۲ اسفند ۱۴۰۱

قیمت دلار نسبت به روز گذشته نوساناتی محدود و نسبتا کاهشی را طی می‌کند این اسکناس آمریکایی از هفته گذشته تحت تاثیر اخبار بین‌المللی چند کانال کاهش قیمت را تجربه کرد.

به گزارش تجارت‌نیوز، قیمت دلار که روز گذشته در معاملات غیر رسمی تا کانال ۴۶ هزار تومان پیش رفته بود، اکنون ۴۴ هزار ۸۰۰ تومان قیمت دارد.

با این حال گزارش میدانی تجارت‌نیوز از معاملات ظهر امروز نشان می‌دهد قیمت در کف بازار در سطح ۴۴ هزار و ۵۰۰ تومان تا ۴۵ هزار و ۱۰۰ تومان در نوسان است.

بنابر اظهارات قبلی مجیدرضا حریری، رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین، قرار بوده است از روز گذشته درهم به بازار ارز تزریق شود که به دلیل هم‌بستگی با قیمت دلار، اسکناس آمریکایی را نزولی خواهد کرد، اما هنوز تاثیری از این مورد بر روی قیمت‌ها اعمال نشده است.

 

قیمت دلار در نرخ‌های مختلف

قیمت دلار نقدی مرکز مبادله از صبح امروز در سایت بازار متشکل ارزی روی عدد ۴۰ هزار و ۳۰۰ تومان ثبت شد است. قیمت دلار حواله مرکز مبادله هم از صبح امروز رقم ۳۶ هزار و ۷۰۰ تومان را نشان می‌دهد.

قیمت دلار نیمایی هم امروز مانند ماه‌های گذشته روی رقم ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومان ثابت بوده است. در همین حال از ابتدای روز تا کنون قیمت دلار صرافی ملی نیز در بخش خرید روی عدد ۴۲ هزار و ۲۰۷ تومان و در بخش فروش روی عدد ۴۲ هزار و ۵۰۰ تومان ثابت مانده است.

قیمت دلار در بازارهای همسایه

قیمت دلار در بازار هرات و سلیمانیه در این مدت تحت تاثیر قمیت دلار در بازار آزاد نوسانات زیادی پشت سر گذاشته‌اند. در حال حاضر قیمت دلار هرات و سلیمانیه هر دو بر روی قیمت ۴۴ هزار و ۲۹۰ قرار دارند.

 

قیمت ارزهای موثر

امروز قیمت اسکناس یورو هم در مرکز مبادله ارز و طلا  ۴۲  هزار و ۸۶۶ تومان و یوروی حواله ۳۹ هزار و ۳۶ تومان اعلام شده است. این در حالی است که قیمت یورو در بازار آزاد به ۴۸ هزار و ۵۰ تومان رسیده است.

قیمت اسکناس درهم امارات هم در مرکز مبادله ارز و طلا ۱۰ هزار و ۹۷۳ تومان و قیمت حواله درهم ۹ هزار و ۹۹۳ تومان اعلام شده است. قیمت درهم امارات در بازار آزاد امروز ۱۲ هزار و ۲۵۰ تومان است.

نرخ دلار یکشنبه از نرخ‌های نقدی روز شنبه پایین‌تر و از نرخ‌های فردایی این روز بالاتر رفت. در حالی که هر برگ از این اسکناس آمریکایی در راستای روند کاهشی جدید خود در واپسین معاملات فردایی روز شنبه در سطوح قیمتی ابتدای کانال ۴۴‌هزار تومانی معامله می‌شد، با شروع معاملات نقدی در صبح روز یکشنبه به سطوح قیمتی کانال ۴۵‌هزار تومانی برگشت و روی پله‌های دوم و سوم این کانال نوسان کرد.

دنیای اقتصاد در این خصوص نوشته است سیگنال مهم بازار در روز گذشته، خبر توافق ایران و آمریکا بر سر تبادل زندانیان بود که با افزایش سطح انتظارات مثبت سبب کاهش نرخ دلار بازا غیررسمی تا سطوح قیمتی کانال ۴۲ هزار تومانی شد. پس از تایید خبر مذکور توسط وزیر امور خارجه کشور، روند نرخ دلار که فاز پاندولی به خود گرفته بود، تغییر کرد و نرخ دلار به کانال ۴۲هزار تومانی وارد شد.

پس از توافق ایران و آژانس و ایران و عربستان، خبر روز گذشته وزیر امور خارجه به سومین عامل افت دلار در روزهای اخیر تبدیل شد. البته این خبر از جانب مقامات آمریکایی تکذیب شد.

جستجو کردن

درباره نوین اکسپو

نوین اکسپو با هدف گذاری منحصر به فرد در جهت طراحی سایت  با قابلیت اطلاع رسانی با حداقل هزینه، راهکاری قدرتمند در جـهت نــمایش و معرفی آخـرین دستـاوردهـا و فـناوری هـای نـــوین

طراحی  وب سایتی منحصر به فرد با امکان نمایش و اطلاع رسانی در نوین اکسپو

بیشتر ببینید: