وبلاگ

قیمت دلار، طلا و سکه ۴ آذر ۱۴۰۲

قیمت دلار ۴ آذر ۱۴۰۲
قیمت دلار، طلا و سکه ۴ آذر ۱۴۰۲

قیمت طلا و سکه ۴ آذر ۱۴۰۲ / تشدید رکود در بازار طلا با اثربخشی دلار

قیمت طلا و سکه در آخرین معامله هفته گذشته تغییر قیمتی چندانی نداشت. بازار طلا در هفته‌ای که گذشت نسبت به نوسانات افزایشی انس طلای جهانی واکنش چندانی نشان نداد و از روند کاهشی قیمت دلار تبعیت کرد.

به گزارش نوین اکسپو به نقل از تجارت‌نیوز، قیمت طلا و سکه در حالی هفته گذشته را پشت‌سر گذاشت که روند‌های کاهشی محدود دلار، مانع اثرپذیری بازار طلای داخلی از افزایش قیمت انس جهانی شد. بازدهی بازار طلا در هفت روز گذشته منفی شد و کاهش‌های پلکانی دلار، به شرایط رکودی بازار طلا دامن زد.

در جدول زیر قیمت طلا و انواع قطعات سکه در لحظه گشایش بازار امروز قابل مشاهده است.

قیمت دلار، طلا و سکه ۴ آذر ۱۴۰۲

گفتنی است انس جهانی طلا در هفته گذشته رشد ۲۸ دلاری داشت و با اینکه منطقه ۲۰۰۰ دلاری را روز پنجشنبه از دست داد اما در لحظه نگارش این گزارش با روند افزایشی و با قیمت ۱۹۹۳ دلار در حال معامله است. موضوع بیانیه تروئیکای اروپا در خصوص لغونشدن تحریم‌های برجام و آتش‌بس چهار روزه در منطقه از سیگنال‌هایی است که در روز جاری می‌تواند مورد توجه معامله‌گران بازارهای مالی قرار بگیرد.

ثبات قیمت در سکه‌های سبک

پنجشنبه دوم آذر ۱۴۰۲ قیمت سکه امامی کاهش ۴۰ هزار تومانی داشت و با قیمت ۲۸ میلیون و ۶۶۱ هزار تومان معامله شد. سکه‌ بهار تنها قطعه افزایشی بازار سکه بود و با رشد دو هزار تومانی با قیمت ۲۵ میلیون و ۳۹۷ هزار تومان معامله شد.

در آخرین معامله هفته گذشته قیمت نیم‌سکه و ربع‌ سکه و سکه گرمی بدون تغییر و با همان قیمت‌های روز چهارشنبه معامله شدند. این قطعات به ترتیب با قیمت‌های ۱۵ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان، ۱۰ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان و پنج میلیون و ۷۵۰ هزار تومان معامله شدند.

افت حباب،‌ در تمام قطعات سکه

روز پنجشنبه قیمت طلا افزایشی شد. هر مثقال طلای ۱۸ عیار با افزایش ۲۸ هزار تومانی با رقم ۱۰ میلیون و ۴۹۱ هزار تومان معامله شد. هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز افزایش هفت هزار و ۸۰۰ تومانی داشت و به رقم دو میلیون و ۴۲۲ هزار تومان رسید. قیمت طلای دست دوم نیز افزایش داشت و به دو میلیون و ۳۸۹ هزار تومان رسید.

در بازار طلا و سکه در هفته گذشته با وجود اینکه قطعات سکه نوسان قیمتی محدودی داشتند اما حباب سکه در تمام قطعات کاهش داشت. حباب سکه‌‌ امامی ۱۳۳ هزار تومان، سکه بهار ۸۰ هزار تومان، نیم‌سکه ۴۲ هزار تومان، ربع سکه ۲۰ هزار تومان و سکه گرمی ۱۰ هزار تومان کاهش داشت.

قیمت دلار ۴ آذر ۱۴۰۲ / مقاومت دلار برای ماندن در کریدور پنجم ادامه دارد؟

قیمت دلار در هفته گذشته با بازدهی منفی به کار خود پایان داد. بیانیه تروئیکای اروپایی در خصوص لغونشدن تحریم‌ها از یک سو و آتش‌بس چهار روزه میان حماس و اسرائیل از سوی دیگر، سیگنال‌های منفی و مثبتی هستند که در روز جاری می‌تواند بازار ارز را تحت تاثیر قرار دهد.

به گزارش تجارت‌نیوز، بازدهی منفی قیمت دلار طی دو هفته گذشته این اسکناس را در کف کانال ۵۰ هزار تومانی قرار داده است. دلار در آخرین معامله هفته گذشته با قیمت ۵۰ هزار و ۳۰۰ تومان معامله شد و افزایش ۲۰۰ تومانی داشت. در هفته گذشته تنها روز افزایشی برای دلار پنجشنبه دوم آذر بود. در سایر روزهای هفته، دلار کاهش‌های ۵۰ تا ۱۵۰ تومانی داشت و فشار افزایشی‌های بازار به سیاست‌گذار اجازه برگشت قیمت دلار به کریدور پایین‌تر را نداد.

تحلیلگران بازار، منطقه ۵۰ هزار تومانی را منطقه معاملاتی جدید دلار می‌دانند و معتقدند تعادل دلار در این منطقه بسیار بالاست. آنها می‌گویند اگر اخبار خوب سیاسی به بازارها تزریق و توافقاتی حاصل شود، منطقه ۴۷ هزار و ۸۰۰ تا ۴۸ هزار تومانی کف خوشبینانه دلار خواهد بود.  تحلیلگران بازارهای مالی با مفروضات فعلی سقف قیمت دلار را محدوده ۵۳ هزار و ۵۰۰ تا ۵۴ هزار و ۷۰۰ تومان در نظر می‌گیرند.

این در حالی است که روز پنجشنبه بریتانیا، انگلیس و آلمان که به‌عنوان تروئیکای عضو برجام شناخته می‌شوند با انتشار بیانیه‌ای مشترک از تصمیم خود مبنی بر تداوم‌نیافتن لغو تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی ایران خبر دادند. این کشورها در بیانیه خود ضمن طرح اتهاماتی علیه ایران خطاب به شورای حکام آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، این اقدام خود را «پاسخ مستقیم به عدم پایبندی جدی و فزاینده» جمهوری اسلامی  ایران و منطبق با برجام و قطعنامه ٢٢٣١ شورای امنیت سازمان ملل عنوان کرده‌اند. از سوی دیگر موضوع آتش‌بس چهار میان حماس و اسرائیل که از صبح دیروز آغاز شده نیز مطرح است. باید دید این سیگنال‌های منفی و مثبت  در روز جاری چه تاثیر بر بازارهای مالی می‌گذارد و کدام یک پرقدرت‌تر است.

روز پنجشنبه قیمت دلار در بازارهای مجاور افزایش محدودی داشت. قیمت دلار سلیمانیه با رشد ۱۰۰ تومانی بر روی قیمت ۵۰ هزار ۴۲۰ تومانی ایستاد. دلار هرات رشد ۲۰۰ تومانی داشت و از کف کریدور ۵۰ هزار تومانی فاصله گرفت و با قیمت ۵۰ هزار و ۲۰۰ تومانی معامله شد.

قیمت نرخ‌های مختلف

روز پنجشنبه دوم آذر در سایت معاملات الکترونیکی ارز (ETS) اسکناس دلار با قیمت ۴۱ هزار و ۷۲۲ تومان عرضه شد و ۴۴ تومان رشد داشت. دلار حواله نیز با رقم ۳۷ هزار و ۹۲۹ تومان عرضه شد و ۴۰ تومان گران شد. همچنین قیمت دلار نیمایی مانند هفته‌های گذشته روی رقم ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومان ثابت بود.

قیمت ارزهای موثر

در آخرین معامله هفته گذشته قیمت اسکناس یورو افزایش ۳۵۰ تومانی داشت و با قیمت ۵۴ هزار و۸۱۳ تومان معامله شد. قیمت اسکناس یورو در سایت معاملات الکترونیکی ارز (ETS) با رقم ۴۵ هزار و ۳۵۱ تومان تعیین شد و ۲۶۱ تومان کاهش داشت. یوروی حواله نیز ۲۳۸ تومان کاهش داشت و با رقم ۴۱ هزار و ۲۲۸ تومان قیمت‌گذاری شد.

درهم امارات در آخرین معامله هفته گذشته تغییر قیمت نداشت و با همان قیمت  ۱۳ هزار ۸۴۰ تومانی روز چهارشنبه معامله شد.در سایت معاملات الکترونیکی ارز (ETS) حواله درهم با رقم ۱۰ هزار و ۳۲۸ تومان تعیین شد و ۱۱ تومان رشد داشت، اسکناس درهم نیز با ۱۲ تومان رشد با رقم ۱۱ هزار و ۳۶۰ تومان عرضه شد.

در شبکه های اجتماعی نوین اکسپو همراه ما باشید.

شبکه های اجتماعی نوین اکسپو

جستجو کردن

درباره نوین اکسپو

نوین اکسپو با هدف گذاری منحصر به فرد در جهت طراحی سایت  با قابلیت اطلاع رسانی با حداقل هزینه، راهکاری قدرتمند در جـهت نــمایش و معرفی آخـرین دستـاوردهـا و فـناوری هـای نـــوین

طراحی  وب سایتی منحصر به فرد با امکان نمایش و اطلاع رسانی در نوین اکسپو

بیشتر ببینید: