وبلاگ

قیمت دلار،طلا و سکه ۷ شهریور ۱۴۰۲

قیمت دلار،طلا و سکه 7 شهریور 1402 / نبض بازار طلا کند شد
قیمت دلار،طلا و سکه 7 شهریور 1402

قیمت طلا و سکه ۷ شهریور ۱۴۰۲

روز گذشته کاهش قیمت طلا و سکه از افت قیمت دلار تبعیت کرد. این بازار دیروز به افزایش محدود انس جهانی طلا بی‌توجه بود و از قله‌های قیمتی قبلی فاصله گرفت.

به گزارش نوین اکسپو به نقل  از  تجارت‌نیوز دیروز قیمت طلا و سکه کاهشی شد. بیشترین مقدار افت در بازار روز گذشته مربوط به سکه امامی بود و سکه بهار نیز به کانال ۲۴ میلیونی برگشت. در جدول زیر قیمت طلا و انواع قطعات سکه در لحظه گشایش بازار امروز قابل مشاهده است.

 

در هفته‌های اخیر بازی قیمت در بازار طلا از نوسانات محدود قیمت دلار پیروی کرده است و چندان به نوسانات قیمت افزایشی قیمت انس جهانی طلا توجه نداشته است. گفتنی است روز قبل و همزمان با فعالیت بازار فلز زرد در داخل، قیمت انس جهانی طلا روند افزایشی داشته است. در لحظه نگارش این گزارش انس جهانی طلا با رقم ۱۹۱۷ دلاری معامله می‌شود و روند صعودی پلکانی دارد.

فعالان بازار فلز زرد نوسانات قیمت طلا و سکه را جزئی و طبیعی می‌دانند. آنها می‌گویند برخلاف سایر بازارها اما کاهش قیمت در بازار فلز زرد، سرمایه‌گذاری و میل به خرید طلا را به شدت در میان مردم کاهش داده است.

سکه بهار به کانال ۲۴ میلیونی برگشت

دیروز ۶ شهریور قیمت سکه امامی با کاهش ۱۶۲ هزار تومانی با قیمت ۲۷ میلیون و ۷۵۲ هزار تومان معامله شد. همچنین سکه بهار ۱۰۴ هزار تومان از ارزش خود را از دست داد. این مقدار افت قیمت، سکه بهار را در کانال ۲۴ میلیونی قرار داد و  با قیمت ۲۴ میلیون و ۹۹۸ هزار تومان مبادله شد.

روز گذشته نیم‌سکه کاهش ۵۰ هزار تومانی داشت و با قیمت ۱۴ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان معامله شد. دیروز ربع سکه تنها قطعه‌ای بود که بدون تغییر نسبت به روز یکشنبه و با قیمت ۹ میلیون و ۹۵۰ هزار تومانی معامله شد. روز قبل سکه گرمی ۱۰۰ هزار تومان ارزان شد. این قطعه با قیمت پنج میلیون و ۸۰۰ هزار تومان معامله شد.

افت حباب با قیمت سکه همراه شد

دیروز قیمت طلا با کاهش قیمت سکه همراه شد. هر مثقال طلا با کاهش ۴۴ هزار تومانی کانال ۱۰ میلیونی را بار دیگر از دست داد و با رقم ۹ میلیون و ۹۸۴ هزار تومان مبادله شد.

هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز افت ۹ هزار و ۵۰۰ تومانی داشت و با قیمت دو میلیون و ۳۰۷ هزار تومان معامله شد. طلای دست دوم نیز به قیمت دو میلیون ۲۷۴ هزار تومان رسید.

در ششمین روز از شهریور حباب ربع‌ سکه برخلاف سایر قطعات سکه افزایش ۱۲ هزار تومانی داشت. روز گذشته حباب سکه‌ امامی ۱۱۴ هزار تومان، سکه بهار ۶۰ هزار تومان،‌ نیم‌سکه ۲۵ هزار تومان و سکه گرمی ۹۴ هزار تومان افت داشتند.

قیمت دلار امروز ۷ شهریور ۱۴۰۲/ پشت پرده ثبات قیمت دلار کیست؟

روند بازار ارز امروز هم مانند چند روز گذشته بود. قیمت دلار در اولین پله کانال ۴۹ هزار تومان ایستاده و فعلا قصد تغییر جهت ندارد. اما چرا قیمت دلار تغییر نمی‌کند؟

بازار ارز امروز هم کار خود را با دلار ۴۹ هزار و۱۰۰ تومان آغاز کرد تا برای چندمین روز متوالی بدون هیچ تغییری به کار خود ادامه دهد.

ثبات قیمت در بازار ارز در حالی است که بازار در روزهای گذشته با اخبار مثبت و منفی مواجه بوده اما نسبت به هیچ کدام از این خبرها هیچ واکنشی نشان نداده است.
دولت سعی کرد با خبر عضویت در بریکس، قیمت دلار را تحت تاثیر قرار دهد. اما موفق نشد. حتی خبر افزایش صادرات نفتی ایران و احتمال افزایش درآمدهای ارزی هم نتوانست دلار را از جایگاه محکم خود پایین بکشد و بازار را تحت تاثیر قرار دهد.

پیش از این هم پیش بینی‌ها حاکی از این بود که قیمت دلار تا پایان شهریور در کانال ۴۹ هزار تومان می‌ماند و فعلا مروری بر روند بازار نشان می‌دهد دلار همچنان در اولین پله کانال ۴۹ هزار تومان ماندگار است و قصد تغییر ندارد.

 

قیمت دلار،طلا و سکه 7 شهریور 1402

البته برخی از کارشناسان تحلیل‌هایی درباره علت ثبات قیمت دلار ارائه می‌دهند. اولین نکته‌ای که آنها ذکر می‌کنند این است که دولت تمایلی به افت بیشتر قیمت دلار ندارد و رقم کنونی قیمت دلار برای بازارساز مطلوب است. استناد این عده به روند هفته گذشته بازار است. قیمت دلار در هفته گذشته وارد کانال ۴۸ هزار تومان شد. اما ناگهان خبر رسید که دلار در بازار کم است و معاملات به حداقل رسیده است. معامله‌گران می‌گویند کمبود دلار این سیگنال را به بازار داده که قیمت دلار افزایشی است و دلار ریزش بیشتری را تجربه نکرده است.

مساله بعد که مانع رشد یا افزایش قیمت دلار می‌شود این است که از دید بازار تمام اخباری که به بازار ارز می‌رسد، تنها در حد خبر است و بازار مدت‌هاست که به اخبار مثبت و منفی بسنده نمی‌کند و در انتظار اخبار جدید و قطعی‌تری است.

کارشناسان اقتصادی هم می‌گویند پشت پرده ثبات قیمت دلار، دولت ایستاده که با تزریق و یا جمع آوری دلار از بازار، مدیریت بازار ارز را دست گرفته و فعلا مانع هر تغییری در قیمت دلار است. اما نکته ای که این کارشناسان عنوان می کنند این است که دولت باید اجازه دهد که بازار روند طبیعی خود را طی کند. چون فشرده نگه داشتن فنر ارز برای مدت طولانی، سبب می‌شود که فنر ارز ناگهان رها شود و قیمت ارز جهش داشته باشد.

 

در شبکه های اجتماعی نوین اکسپو همراه ما باشید

شبکه های اجتماعی نوین اکسپو

جستجو کردن

درباره نوین اکسپو

نوین اکسپو با هدف گذاری منحصر به فرد در جهت طراحی سایت  با قابلیت اطلاع رسانی با حداقل هزینه، راهکاری قدرتمند در جـهت نــمایش و معرفی آخـرین دستـاوردهـا و فـناوری هـای نـــوین

طراحی  وب سایتی منحصر به فرد با امکان نمایش و اطلاع رسانی در نوین اکسپو

بیشتر ببینید: