فعال شدن اینترنت ماهواره ای در ایران

کدام گوشی‌ها به اینترنت ماهواره ای متصل می‌شوند؟
فعال شدن اینترنت ماهواره ای در ایران

وزیر ارتباطات فعال شدن اینترنت ماهواره ای در ایران را تایید کرد.

به گزارش نوین اکسپو به نقل از تجارت‌نیوز،‌ اطلاعات تکمیلی درباره استفاده از اینترنت ماهواره‌ای در ایران را در ادامه بخوانید.

وزیر ارتباطات در رابطه با خطر ورشکستگی اپراتورها در راستای فعال شدن اینترنت ماهواره‌ای عنوان کرد: تعداد مشترکین و کاربران اینترنت ماهواره‌ای در تمام دنیا، یک درصد کل کاربران اینترنت هم نمی‌شود.این اینترنت برای شرایط ویژه و خاص است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ضمن استقبال از فعال شدن اینترنت ماهواره ای در کشور گفت: استقبال از اینترنت ماهواره‌ای مشروط به رعایت قواعد سرزمینی جمهوری اسلامی ایران است.

عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در رابطه با فعال شدن نزدیک به هزار اینترنت ماهواره‌ای در کشور ضمن تأیید خبر فعال شدن این اینترنت اظهار داشت: اینترنت ماهواره‌ای فعال شده است.  اما در جریان اینکه چه تعداد فعال شده است؛ نیستم. صاحب و دارنده این شرکت که این خدمات را ارائه می‌کند می‌تواند آمار صحیح را بدهد.

وی در رابطه با خطر ورشکستگی اپراتورها در راستای فعال شدن اینترنت ماهواره‌ای عنوان کرد: تعداد مشترکین و کاربران اینترنت ماهواره‌ای در تمام دنیا، یک درصد کل کاربران اینترنت هم نمی‌شود. این اینترنت برای شرایط ویژه و خاص است

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اضافه کرد: البته قبلاً هم گفته شد که ما مقررات سرزمینی یا «لندینگ رایت» خود را تهیه، مصوب و به اپراتورهای منظومه‌های ماهواره‌ای ابلاغ کردیم تا در صورتی که می‌خواهند در ایران فعالیت قانونی داشته باشند، ملزم به رعایت قواعد سرزمینی جمهوری اسلامی ایران هستند.

زارع‌پور با تاکید بر اینکه از فعال شدن اینترنت ماهواره‌ای استقبال می‌شود، تصریح کرد: ما از اینترنت ماهواره‌ای استقبال می‌کنیم. مشروط به اینکه قواعد سرزمینی ما را رعایت کنند. محترم شمردن قواعد سرزمینی کشورها، یک قاعده بین المللی از سازمان بین المللی ITU است.

کدام گوشی‌ها به اینترنت ماهواره ای متصل می‌شوند؟

شهریور امسال بود که، کمپانی اپل از گوشی‌های جدید خود یعنی آیفون ۱۴ رونمایی کرد. یکی از قابلیت‌های جدید این گوشی هم اتصال ماهواره‌ای بود که همه آن را برگ برنده آیفون ۱۴ نسبت به آیفون‌های نسل قبل و گوشی‌های اندرویدی عنوان کردند.

این درحالی بود که بسیاری از کاربران تصور می‌کردند. که می‌توان با آیفون ۱۴ به اینترنت ماهواره ای مثل استارلینک متصل شد.

اما واقعیت این‌طور نیست. اتصال ماهواره ای در آیفون ۱۴ در واقع یک پیام اضطراری است. که می‌تواند جان انسان‌ها را با ارسال درخواست کمک به مراکز اپل، در موقعیت‌های خطرناک نجات دهد.

قابلیت ارسال پیام اضطراری از طریق ماهواره در گوشی‌های سری آیفون ۱۴ اکنون در مرحله اولیه است . در حال حاضر فقط در کانادا و ایالات متحده ارائه شده است.

مطالب بیشتر:

بروزترین اخبار و رویدادهای ایران و جهان را در نوین اکسپو دنبال کنید

نوین اکسپو شما را به بازدید از صفحه اختصاصی برندهای برتر دعوت می کند

نوین اکسپو شما را به بازدید از صفحه اختصاصی فعالان فرهنگی، هنری، ورزشی دعوت می کند

 

 

جستجو کردن

درباره نوین اکسپو

نوین اکسپو با هدف گذاری منحصر به فرد در جهت طراحی سایت  با قابلیت اطلاع رسانی با حداقل هزینه، راهکاری قدرتمند در جـهت نــمایش و معرفی آخـرین دستـاوردهـا و فـناوری هـای نـــوین

طراحی  وب سایتی منحصر به فرد با امکان نمایش و اطلاع رسانی در نوین اکسپو

بیشتر ببینید: