وبلاگ

فسادزا بودن کالابرگ الکترونیکی

دولت مابه‌التفاوت پولی را که به صورت ارز ترجیحی در اختیار واردکنندگان قرار می‌داد را در اختیار مردم قرار داده است و هدف این است که جلوی رانت و فساد گرفته شود.
فسادزا بودن کالابرگ الکترونیکی

اجرای کالابرگی الکترونیکی می‌تواند فسادزا باشد.

به گزارش نوین اکسپو به نقل از ایرنا– کارشناس مسایل اقتصادی با بیان اینکه بهتر است که پرداخت یارانه به صورت نقدی در اختیار مردم قرار بگیرد. تا بر اساس نیازهای خود آن را هزینه کنند، گفت: اجرای کالابرگی الکترونیکی می‌تواند فسادزا باشد.

محمدحسن قدیری ابیانه در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا اظهار داشت: بهتر است یارانه را به صورت نقدی در اختیار مردم قرار بگیرد، چراکه در انتخاب کالا و قرار گرفتن نوع آن در سبد کالایی مردم در صورت اجرای کالابرگی الکترونیکی می‌تواند فساد رخ دهد.

وی افزود: دولت مابه‌التفاوت پولی را که به صورت ارز ترجیحی در اختیار واردکنندگان قرار می‌داد را در اختیار مردم قرار داده است و هدف این است که جلوی رانت و فساد گرفته شود.

کارشناس مسایل اقتصادی گفت: اینکه قیمت‌ها آزاد شود، ولی مابه‌التفاوت آن در اختیار مردم قرار بگیرد اقدام بزرگی بوده که ریشه‌های فساد، رانت، قاچاق و مافیا را می‌خشکاند؛ کما اینکه در زمینه گندم مشخص شد. که هزاران مرکز به نام نانوایی آرد تحویل می‌گرفتند. در حالی که چنین مراکزی وجود نداشته است.

آن گونه مسوولان اعلام کردند جلوی یک رانت بزرگ معادل مصرف نان ۲۵ میلیون نفر گرفته شد.

 

 

مطالب بیشتر:

بروزترین اخبار و رویدادهای ایران و جهان را در نوین اکسپو دنبال کنید

نوین اکسپو شما را به بازدید از صفحه اختصاصی برندهای برتر دعوت می کند

نوین اکسپو شما را به بازدید از صفحه اختصاصی فعالان فرهنگی، هنری، ورزشی دعوت می کند

جستجو کردن

درباره نوین اکسپو

نوین اکسپو با هدف گذاری منحصر به فرد در جهت طراحی سایت  با قابلیت اطلاع رسانی با حداقل هزینه، راهکاری قدرتمند در جـهت نــمایش و معرفی آخـرین دستـاوردهـا و فـناوری هـای نـــوین

طراحی  وب سایتی منحصر به فرد با امکان نمایش و اطلاع رسانی در نوین اکسپو

بیشتر ببینید: