وبلاگ

علت کاهش قیمت طلا و سکه

علت کاهش شدید قیمت طلا و سکه چه بوده؟
علت کاهش قیمت طلا و سکه 19 شهریور

امروز هر گرم طلا ۱۸ عیار مانند روز قبل با کاهش قیمت روبرو شد، بطوری که هر گرم طلا ۱۸ عیار که روز قبل تا ۲،۳۶۷،۳۰۰ تومان رسیده بود، امروز با کاهش ۰.۱ درصدی به ۲،۳۶۴،۸۰۰ تومان رسید.

به گزارش نوین اکسپو به نقل از  نبض بازار ، در بازار آزاد امروز سه شنبه ۱۴ شهریور ۱۴۰۲، قیمت هر گرم طلای ۱۸ عیار نسبت به روز گذشته کاهش یافت و به ۲ میلیون و ۳۶۴ هزار تومان رسید.

قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح قدیم ۲۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان و قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید نیز ۲۸ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان است.

در بازار سبزه‌میدان، قیمت نیم‌سکه بهار آزادی ۱۵ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان، ربع سکه بهار آزادی ۱۰ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان و سکه یک‌گرمی ۶ میلیون تومان تعیین شده است و به فروش می‌رسد.

هر مثقال طلا در بازار داخلی، ۱۰ میلیون و ۲۸۰ هزار تومان ارزش‌گذاری شده است؛ ضمن اینکه قیمت هر انس طلا در بازار‌های جهانی ۱۹۳۷ دلار است.

پیش بینی قیمت طلا و سکه

جواد فلاحیان، مدرس، تحلیلگر و فعال بازارهای مالی در پاسخ به این سوال که بازار طلا کاهش بیشتری نسبت به دلار داشته است. با توجه به تبعیت این بازار از قیمت دلار بازدهی کمتری از این اسکناس داشته است. این کاهش شارپی طلا و سکه را چگونه تعبیر می‌کنید، گفت :

اگر منظور سکه باشد، طی سال‌های گذشته در قیمت سکه همیشه حباب داشتیم. معمولا در رشد‌ها حباب بزرگتر و در ریزش‌ها حباب کوچکتر می‌شود؛ بنابراین با وجود همبستگی قیمت دلار با طلا و سکه، وقتی دلار پایین می‌آید شدت کاهش قیمت سکه بیشتر می‌شود. به همین دلیل در ریزش‌های دلار، ریزش‌های شدیدتری در بازار فلززرد مشاهده می‌کنیم.

موضوع اونس دقیقا مانند کاهش ارزش دلار در بازار‌های جهانی است و تفاوت محسوسی ندارد. شرایط رکودی به این صورت است. الان ما در بورس هم بخواهیم بررسی کنیم یک روز بازار یک تا دو درصد مثبت است و در روز‌های دیگر سه تا چهار درصد پایین می‌آید. در واقع یکی از معیار‌های شرایط رکودی همین نوسانات محدود قیمتی است؛ بنابراین این کاهش قیمت تا زمانی که تقاضای محسوس در بازار ورود نکند این نوسانات محدود قیمتی طبیعی است.

 

در شبکه های اجتماعی نوین اکسپو همراه ما باشید

شبکه های اجتماعی نوین اکسپو

جستجو کردن

درباره نوین اکسپو

نوین اکسپو با هدف گذاری منحصر به فرد در جهت طراحی سایت  با قابلیت اطلاع رسانی با حداقل هزینه، راهکاری قدرتمند در جـهت نــمایش و معرفی آخـرین دستـاوردهـا و فـناوری هـای نـــوین

طراحی  وب سایتی منحصر به فرد با امکان نمایش و اطلاع رسانی در نوین اکسپو

بیشتر ببینید: