وبلاگ

طرح پیشنهادی مجلس در خصوص فیلترینگ

تصمیماتی در خصوص فیلترینگ
طرح پیشنهادی مجلس در خصوص فیلترینگ

طبق قانون آن نهادی که مجلس می‌تواند در خصوص فیلترینگ از آن تحقیق و تفحص داشته باشد، وزارت ارتباطات است چرا که آنها اطلاعات و آمار را دارند و باید پاسخگو باشد و وزیر است که باید از حق مردم دفاع کند.

جلال رشیدی کوچی نماینده مجلس با اشاره به طرح تحقیق و تفحص از فیلترینگ گفت: به زودی طرح ثبت، و برروی سامانه بارگذاری می شود که نمایندگان متقاضی آن را امضا کنند.

نماینده مردم مرودشت در مجلس با بیان اینکه این طرح دارای ۴ محور است، گفت: از مهم‌ترین محورهای این طرح این است که در حوزه امنیت اجتماعی و اخلاقی آیا تاثیرگذار بوده یا نه؟ همچنین گردش مالی و بازار مالی که ایجاد کرده و اینکه چه میزان به کشور و مردم آسیب می‌زند نیز محور دیگر است.

وی افزود: در این طرح تلاش می‌کنیم دست‌های پشت پرده را نیز مشخص کنیم و اینکه چه جریاناتی از تصمیماتی که در حوزه فیلترینگ گرفته می‌شود، حمایت می‌کنند.

عضو کمیسیون امور داخلی و شوراها گفت: وزارت ارتباطات می‌گوید فیلترینگ ارتباطی با من ندارد و از جای دیگری دستور می‌دهند. این موضوع به شوراهای عالی امنیت ملی و فضای مجازی ربط دارد. ولی طبق قانون آن نهادی که مجلس می‌تواند از آن تحقیق و تفحص داشته باشد وزارت ارتباطات است، چرا که آنها اطلاعات و آمار را دارند و باید پاسخگو باشد و وزیر است که باید از حق مردم دفاع کند.

منبع: عصر ایران

 

در شبکه های اجتماعی نوین اکسپو همراه ما باشید

شبکه های اجتماعی نوین اکسپو

جستجو کردن

درباره نوین اکسپو

نوین اکسپو با هدف گذاری منحصر به فرد در جهت طراحی سایت  با قابلیت اطلاع رسانی با حداقل هزینه، راهکاری قدرتمند در جـهت نــمایش و معرفی آخـرین دستـاوردهـا و فـناوری هـای نـــوین

طراحی  وب سایتی منحصر به فرد با امکان نمایش و اطلاع رسانی در نوین اکسپو

بیشتر ببینید: