شش پیش‌بینی برای کسب و کار‌ها در سال ۲۰۲۳

شکی نیست که امروزه فناوری نقش بسزایی در کسب و کار‌ها دارد. از اتوماسیون (خودکار سازی) وظایف گرفته تا برقراری ارتباط با مشتریان و کارمندان، فناوری نحوه عملکرد کسب و کار‌ها را متحول کرده است.
شش پیش‌بینی برای کسب و کار‌ها در سال ۲۰۲۳

انتظار می‌رود ۲۰۲۳ سال بزرگی برای رشد  کسب و کار‌ها باشد،

همان طور که به سمت آینده پیش می‌رویم کسب و کار‌ها هم چنان برای رقابتی ماندن بر فناوری تکیه خواهند کرد. انتظار می‌رود ۲۰۲۳ سال بزرگی برای رشد باشد، زیرا رباتیک و هوش مصنوعی رواج بیش تری پیدا خواهند کرد.

در چشم انداز در حال تحول کسب و کار‌ها برای صاحبان مشاغل مهم است که از رقبای خود جلوتر بمانند. با همگام شدن با روند‌ها و پیش بینی نیاز‌های مشتریان برای سال ۲۰۲۳ کسب و کار‌ها می‌توانند یک قدم جلوتر بمانند.

به گزارش نوین اکسپو به نقل از  فرارو   برای به روز ماندن چه کار‌هایی باید انجام دهید؟ چگونه می‌توانید پیش بینی کنید که چه چیزی مهم است؟

بیایید به برخی از نکاتی که باید پیش بینی کنید نگاهی بیاندازیم:

۱- تغییرات در نیروی کار

با توجه به اینکه اقتصاد در یک نقطه عطف قرار گرفته تعداد کارکنان از راه دور در سال ۲۰۲۳ مانند سال جاری افزایش خواهد یافت.

با پیشرفت‌های صورت گرفته در عرصه فناوری و انعطاف پذیری بیش‌تر از سوی کارفرمایان افراد بیش تری می‌توانند از خانه یا سایر مکان‌ها از راه دور کار کنند.

این بدان معناست که فضای اداری از اهمیت کمتری برخوردار می‌شود. شرکت‌ها در هزینه‌های تحمیل شده صرفه جویی می‌کنند.

اگر برای ارائه گزینه کار از راه دور به کارمندان خود آماده نیستید اکنون زمان آن است که روی نرم افزار و فناوری‌هایی سرمایه گذاری کنید. که این امکان را فراهم می‌کنند.

تغییر دیگری که در راه است افزایش کارکنان قراردادی می‌باشد. از آنجایی که شرکت‌ها به دنبال صرفه جویی در هزینه هستند به طور فزاینده‌ای از کارمندان و کارکنان قراردادی به جای کارکنان و کارمندان تمام وقت استفاده می‌کنند.

به کسب و کار خود و برخی وظایفی که می‌توانید برون سپاری کنید فکر نمایید.

آیا قرارداد این کار باعث صرفه جویی قابل توجهی در پول شما می‌شود؟ آیا کار را برای شما آسان‌تر می‌کند؟

اگر چنین است وقت آن فرارسیده که چارچوبی را برای تحقق این امر ایجاد کنید.

در نهایت، تمرکز بیشتری بر روی سلامت کارکنان داشته باشید. بسیاری از کارفرمایان در حال سرمایه گذاری در برنامه‌های سلامت کارکنان و تمرکز بیشتر بر روی نیاز‌های خود هستند.

این امر با مزایایی از جمله کاهش غیبت، افزایش بهره وری و بهبود روحیه کارکنان همراه است.

۲- فناوری

شکی نیست که امروزه فناوری نقش بسزایی در کسب و کار‌ها دارد.

از اتوماسیون (خودکار سازی) وظایف گرفته تا برقراری ارتباط با مشتریان و کارمندان فناوری نحوه عملکرد کسب و کار‌ها را متحول کرده است.

همان طور که به سمت آینده پیش می‌رویم کسب و کار‌ها هم چنان برای رقابتی ماندن بر فناوری تکیه خواهند کرد. انتظار می‌رود ۲۰۲۳ سال بزرگی برای رشد باشد، زیرا رباتیک و هوش مصنوعی رواج بیش تری پیدا خواهند کرد.

اینترنت نسل چهارم تا حد زیادی با اینترنت نسل پنجم جایگزین خواهد شد تا اتصال سریع‌تر و بهتری ارائه شود.

رایانش ابری بهتر می‌شود و به کسب و کار‌ها اجازه می‌دهد تا حجم عظیمی از داده‌ها را از هر نقطه‌ای در جهان ذخیره کرده و به آن دسترسی داشته باشد. واقعیت مجازی و واقعیت افزوده برای آموزش، بازاریابی و توسعه محصول مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

در نهایت، بلاک چین برای کمک به کسب و کار به منظور پیگیری ایمن تراکنش‌ها و داده‌ها متداول‌تر خواهد بود.

۳- ایمنی

با آغاز بهبودی جهان از شیوع کووید -۱۹ کسب و کار‌ها مجبور خواهند شد بیش از قبل به فکر ایمنی محل کار باشند.

با توجه به این که افراد زیادی بیکار هستند و به دنبال هر فرصت شغلی ممکنی می‌باشند اگر مشکلی ایجاد شود مشاغل هدف اصلی انتقاد و گلایه خواهند بود.

چند کار وجود دارد که می‌توانید انجام دهید تا مطمئن شوید که در سال ۲۰۲۳ تا حد ممکن ایمن هستید. شما باید برنامه‌ای داشته باشید که اگر مشکلی پیش آمد چه کاری انجام خواهید داد.

در نهایت، شما باید مطمئن شوید که سیستم‌ها و تجهیزات لازم را برای بهبود استاندارد‌های ایمنی در اختیار دارید. اگر بخشی از مدل کسب و کار شما شامل مدیریت ناوگان وسایل نقلیه است باید به قابلیت ردیابی GPS و نرم‌افزار تخصصی مجهز باشید که به بهبود ایمنی راننده کمک می‌کند و در عین حال اطمینان می‌دهد که تمام وسایل نقلیه در بهترین شرایط نگهداری می‌شوند.

پس از نصب مطمئن شوید که به طور منظم هرگونه خطر یا نقص احتمالی را بررسی خواهید کرد.

۴- رقابت جهانی

حتی اگر تورم در بالاترین حد خود نیز باشد با باز شدن بازار‌ها رقابت جهانی برای کسب و کار‌ها در سال ۲۰۲۳ افزایش خواهد یافت.

برای پیشروی در بازار باید برای رقابت در بازار جهانی نوآورتر و کارآمدتر باشید.

با ایجاد روابط قوی با مشتریان و بازار‌های بالقوه خود شروع کنید. اجازه دهید بدانند برند شما برندی است که می‌توانند به آن اعتماد و تکیه کنند. سود را بیش از نیاز‌های آنان تعیین نکنید.

علاوه بر این، برای کسب اطمینان از رقابتی ماندن خود، باید روی کارمندان تان سرمایه گذاری کنید و مهارت‌ها و آموزش‌هایی را که برای موفقیت نیاز دارند به آنان ارائه دهید.

به کارمندان خود نشان دهید که به شادی آنان در محل کار اهمیت می‌دهید شرکت شما همان شرکتی است که آنان می‌خواهند برای آن کار کنند. چگونه به این امر دست خواهید یافت؟

این کار یک شبه انجام نمی‌شود، اما می‌توانید با ارزیابی مجدد همه عناصر استراتژی‌ها و فرآیند‌های خود شروع کنید. چه چیزی را می‌توانید تغییر دهید تا کسب و کار خود را رقابتی‌تر کنید؟

۵- مدل‌های جدید کسب و کار

اقتصاد به اشتراک گذاری یکی از مدل‌های کسب و کار است که در حال افزایش می‌باشد.

این مدل به مردم اجازه می‌دهد تا منابع و خدمات را به جای داشتن آن به اشتراک بگذارند. شرکت‌هایی مانند Airbnb و Uber نمونه‌هایی از اقتصاد اشتراک گذاری هستند.

مدل کسب و کار دیگری که در حال محبوبیت است مدل اشتراک است. این مدل به مشتریان این امکان را می‌دهد که برای دسترسی به محصول یا خدمات هزینه‌ای مکرر بپردازند.

نتفلیکس و اسپاتیفای دو شرکتی هستند که از این مدل استفاده می‌کنند. مدل فریمیوم نیز محبوبیت بیش تری پیدا می‌کند.

این مدل یک نسخه اولیه از یک محصول یا خدمات را به صورت رایگان ارائه می‌دهد، اما برای ارائه ویژگی‌های ممتاز هزینه دریافت می‌کند. بسیاری از شرکت‌ها مانند Evernote و Dropbox از این مدل کسب و کار استفاده می‌کنند.

آیا راهی وجود دارد که کسب و کار شما بتواند از یکی از این مدل‌های تجاری برای گسترش در سال ۲۰۲۳ استفاده کند؟

۶- حفاظت اطلاعات

همانطور که جهان به طور فزاینده‌ای آنلاین می‌شود، حفاظت از داده‌ها برای مشاغل در سال ۲۰۲۳ اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.

با ذخیره سازی اطلاعات حساس‌تر و الکترونیکی تر، خطر نقض داده‌ها و حملات سایبری در حال افزایش است. کسب و کار‌ها باید آماده باشند تا از داده‌های خود در برابر این تهدیدات محافظت کنند.

چه اقداماتی می‌توانید برای محافظت از داده‌های خود انجام دهید؟ ابتدا باید روی سیستم‌های امنیتی قوی سرمایه گذاری کنید.

سپس شما باید سیستم‌های پشتیبان ایجاد کنید تا اگر سیستم اصلی تان نقض شد کماکان به داده‌های تان دسترسی داشته باشید.

در نهایت، شما باید کارمندان خود را در مورد بهترین شیوه‌ها برای امنیت داده‌ها آموزش دهید. با انجام این مراحل، شما یک لایه محافظت در برابر تهدید فزاینده حملات سایبری و نقض داده‌ها اضافه می‌کنید.

 

جستجو کردن

درباره نوین اکسپو

نوین اکسپو با هدف گذاری منحصر به فرد در جهت طراحی سایت  با قابلیت اطلاع رسانی با حداقل هزینه، راهکاری قدرتمند در جـهت نــمایش و معرفی آخـرین دستـاوردهـا و فـناوری هـای نـــوین

طراحی  وب سایتی منحصر به فرد با امکان نمایش و اطلاع رسانی در نوین اکسپو

بیشتر ببینید: