شرایط شرکت در آزمون استخدامی آموزش و پرورش

چه افرادی می‌توانند در آزمون استخدامی آموزش و پرورش شرکت کنند؟
شرکت در آزمون استخدامی آموزش و پرورش

به گزارش نوین اکسپو به نقل از  تجارت‌نیوز، آنگونه که رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی خبر داده مقدمات استخدام هزار نفر در مدارس استثنایی فراهم شده است.

حمید ریفی حسینی در این مورد گفت: در سال‌های اخیر امکان جذب نیرو در این بخش وجود نداشت، اما با صحبت‌هایی که با سازمان استخدامی شده این مجوز صادر شده است.

به گفته این مقام مسئول زمان ثبت نام در آزمون استخدامی آموزش و پرورش از دیروز، ۱۷ شهریور ماه آغاز شده است و این فرصت تا ۳۱ شهریور مله ادامه دارد.

شرایط شرکت در آزمون استخدامی آموزش و پرورش

زمان برگزاری این آزمون هم ۲۰ یا ۲۱ مهرماه است. این آزمون در دو بخش کتبی و مصاحبه حضوری برگزار می‌شود. ۴۰ درصد نمره قبولی در این آزمون از طریق آزمون کتبی کسب می‌شود و ۶۰ درصد باقیمانده، از طریق مصاحبه و قرار گرفتن افراد در موقعیت‌های عملی حاصل می‌شود. مصاحبه شفاهی است و بیشتر کار عملی و مهارتی مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

اما چه کسانی می‌توانند در آزمون استخدامی آموزش و پرورش شرکت کنند؟ رئیس سازمان آموزش و پرورش استثنایی توضیح داد: کسانی می‌توانند در این آزمون شرکت کنند که حتما فارغ التحصیل کاردمانی و گفتاردمانی باشند و لیسانس، فوق لیسانس یا دکتری داشته باشند. افرادی که در حال حاضر دانشجوی ترم آخر هستند و حداکثر تا سه ماه بعد از آخرین روز ثبت نام فارغ می‌شوند هم می‌توانند در این آزمون شرکت کنند.

وی ادامه داد: این افراد بعد از اینکه نمره قبولی کسب کردند به فرهنگیان معرفی می‌شوند؛ ما یک دوره مهارت آموزی برگزار می‌کنیم و بعد جذب مراکز ما می‌شوند. از نظر فرصت شغلی که فراهم شده ما مراکزی را تحت عنوان مراکز جامع سنجش، آموزش، توانبخشی و مداخله به هنگام داریم که از سال گذشته راه اندازی کردیم که مانند مراکز و کلینیک‌ها آموزش‌های فردی را به بچه‌ها ارائه می‌دهند.

طریفی حسینی گفت: برای اولین بار در کشور ما توانستیم هزار نفر مجوز جذب نیروی کاردمان و گفتار درمان در قالب شغل مربی امور آموزش معلولین از سازمان اداری استخدامی کشور دریافت کنیم. این نشان می‌دهد که ما پس از سال‌ها توانسته ایم شرایطی را فراهم کنیم که نیاز به مربی‌های متخصص را تامین بکنیم.

او ادامه داد: اگر بتوانیم هزار نفر را به صورت کامل جذب کنیم بخش مهمی از نیاز کشور در حوزه توانبخشی حل می‌شود. حدود ۶۵۰ نفر نیروی توانبخشی در مدارس استثنایی داریم که اکثرا در حال بازنشستگی هستند.

 

 

در شبکه های اجتماعی نوین اکسپو همراه ما باشید

شبکه های اجتماعی نوین اکسپو

جستجو کردن

درباره نوین اکسپو

نوین اکسپو با هدف گذاری منحصر به فرد در جهت طراحی سایت  با قابلیت اطلاع رسانی با حداقل هزینه، راهکاری قدرتمند در جـهت نــمایش و معرفی آخـرین دستـاوردهـا و فـناوری هـای نـــوین

طراحی  وب سایتی منحصر به فرد با امکان نمایش و اطلاع رسانی در نوین اکسپو

بیشتر ببینید: