وبلاگ

شرایط دریافت وام مشاغل خانگی

سقف وام برای مشاغل خانگی مستقل را به ۱۵۰ میلیون تومان و برای مشاغل پشتیبان به ۴ میلیارد تومان افزایش داده‌ایم.
شرایط دریافت وام مشاغل خانگی

دارندگان مجوز اشتغال خانگی می‌توانند از وام ۱۵۰ میلیون تومانی با سود چهار درصد استفاده کنند. اما شرایط دریافت وام مشاغل خانگی چیست؟

به گزارش نوین اکسپو نقل از تجارت‌نیوز، در راستای حمایت از تولیدات خانگی و کسب‌و‌کارهای خرد و خانگی، سقف تسهیلات برای مشاغل مستقل  به ۱۵۰ میلیون تومان و برای مشاغل پشتیبان به ۴ میلیارد تومان افزایش یافت

این خبر به این معناست که دارندگان مجوز کسب‌وکارهای خانگی می‌توانند وام ۱۵۰ میلیون تومانی دریافت کنند. اما کارفرمایان می‌توانند از وام ۴ میلیاردی بهره بگیرند.

شرایط پرداخت وام مشاغل خانگی

هنوز شرایط دقیق پرداخت وام مشاغل خانگی  اعلام نشده. اما از اظهارات معاون وزیر می‌توان گفت وام مشاغل خانگی به افرادی داده می‌شود که طرح اشتغال خانگی داشته باشند.

اگر این وام تنها یک نفر را پوشش دهد، مبلغ آن ۱۵۰ میلیون تومان است.

اما مبلغ وام  برای مشاغل پشتیبان و افرادی که چند نفر را تحت پوشش خود قرار می‌دهند، تا سقف ۴میلیارد تومان است.

این در حالی است که مبلغ وام مشاغل خانگی پیش از این برای مشاغل مستقل ۱۰۰ میلیون و برای مشاغل پشتیبان، دو میلیارد تومان بوده است.

اما داشتن طرح اشتغال خانگی برای دریافت این وام کافی نیست . افراد باید مجوز مشاغل خانگی را هم دریافت کنند.

در صورت داشتن مجوز و کسب مجوزهای دیگر از مراجغ ذیصلاح افراد می‌توانند. برای اشتغال زایی وام ۱۵۰ میلیونی چهار درصد دریافت کنند.

این نکته هم تنها اطلاعات ارائه شده در این زمینه است. چون پمبلغ اقساط مشخص است.

پرداخت وام ۱۵۰ میلیونی برای مشاغل خانگی در حالی است. که حدود سه ماه از فیلتر اینترنت در ایران می‌گذارد. بر اساس آمارهای متعدد بین یک تا چهار میلیون شغل وابسته به اینستاگرام است . با فیلترینگ  شدید این شبکه اجتماعی میزان از دست رفتن بخشی از این مشاغل یک نگرانی جدی است.

چندی پیش بود که تجارت‌نیوز در گزارشی به این مساله پرداخت که بسیاری از زنان سرپرست خانوار که از طریق اینستاگرام کسب درآ مد می‌کردند، مجددا به دست‌فروشی روی آورده‌اند.

زهرا نقوی، فعال در بخش توسعه کارآفرینی روستایی و مشاور طرح توانمندسازی اقتصاد زنان سرپرست خانوار می‌گوید: با محدودیت اینترنت خیلی از زنان سرپرست خانوار مجدد مجبور به دست‌فروشی شده‌اند.

در سال‌های گذشته تمام تلاش ما این بوده که با استفاده از یک راه ارتباطی ثابت و پلتفرم‌های موجود که استفاده از آنها نیاز به تخصص خاصی نداشت. کار با آنها بسیار ساده بود، افراد روستایی و زنان سرپرست خانوار بتوانند کسب‌وکاری راه بیندازند و محصولات خود را بفروشند.

اتفاقی که حالا افتاده روی آوردن مجدد به دست‌فروشی در میان این افراد است. آن هم در فضایی که چندان امنیت ندارد

بروزترین اخبار و رویدادهای ایران و جهان در نوین اکسپو دنبال کنید.

جستجو کردن

درباره نوین اکسپو

نوین اکسپو با هدف گذاری منحصر به فرد در جهت طراحی سایت  با قابلیت اطلاع رسانی با حداقل هزینه، راهکاری قدرتمند در جـهت نــمایش و معرفی آخـرین دستـاوردهـا و فـناوری هـای نـــوین

طراحی  وب سایتی منحصر به فرد با امکان نمایش و اطلاع رسانی در نوین اکسپو

بیشتر ببینید: