شانس خرید خودرو از بورس را افزایش دهید

شانس خرید خودرو / عرضه خودرو در بورس کالا این هفته به اوج می‌رسد.
شانس خرید خودرو از بورس را افزایش دهید
بهترین پیشنهاد قیمت برای افزایش شانس برنده شدن

شانس خرید تارا دستی در بورس احتمالا با ارائه پیشنهادی بین ۳۹۰ تا ۴۰۵ میلیون، افزایش پیدا می‌کند. به نظر می‌آید برای افزایش شانس برنده شدن پیشنهاد‌های خرید ۲۰۷ اتومات سقف فلزی، باید پیشنهادی در حدود ۵۰۰ میلیون ارائه کرد

 به گزارش نوین اکسپو به نقل از  فرارو : عرضه خودرو در بورس کالا این هفته به اوج می‌رسد. شاهین، پژو ۲۰۷ دنده‌دستی، پژو ۲۰۷ دنده اتومات و تارا دستی چهار خودرویی هستند که روی تابلو می‌روند و خریداران برایشان رقابت می‌کنند.

ایران خودرو، سایپا و بهمن موتور قرار است روی هم رفته ۱۳ هزار و ۲۵۰ دستگاه خودرو را در بورس کالا عرضه کنند.

روز یکشنبه، ایران خودرو چهار هزار دستگاه تارا دستی، چهار هزار دستگاه ۲۰۷ دستی و دو هزار دستگاه ۲۰۷ اتومات را به بورس می‌آورد . سایپا هم دو هزار دستگاه شاهین عرضه خواهد کرد.

بهمن موتور در برنامه خود فروش ۵۰۰ دستگاه کارا دو کابین و همچنین ۷۵۰ دستگاه فیدلیتی هفت‌نفره را برنامه‌ریزی کرده است.

بهترین پیشنهاد قیمت برای افزایش شانس برنده شدن

شانس خرید تارا دستی در بورس احتمالا با ارائه پیشنهادی بین ۳۹۰ تا ۴۰۵ میلیون، افزایش پیدا می‌کند. نگاهی به سه عرضه قبلی، این شانس را تقویت می‌کند.

اولین عرضه تارا در بورس، هشتم آذر با سه رنگ مشکی، نقره‌ای و سبز انجام شد. به جز رنگ سبز که میزان تقاضا از عرضه کمتر بود.به قیمت اولیه به فروش رسید.

تارا رنگ مشکی با میانگین قیمت ۳۷۵ میلیون ۲۰۰ هزار تومان و تارا نقره‌ای با قیمت ۳۹۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان به فروش رسید.

۱۹ آذر، تاریخ دومین عرضه این خودرو بود که این‌بار رنگ سبز کنار گذاشته شد. تارا مشکی در این عرضه با میانگین قیمت ۴۰۲ میلیون و ۸۰۰ ورنگ نقره‌ای با قیمت ۴۰۱ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان فروحته شد.

در عرضه سوم و در تاریخ ۲۳ آذر تارا دستی خاکستری و سفید در بورس عرضه شدند. هر دو با میانگین قیمت ۴۰۵ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان به فروش رسیدند.

در این عرضه رنگ مشکی ۴۰۵ میلیون و چهار هزار تومان و نقره‌ای هم ۳۹۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان قیمت خوردند.

در این دوره حجم عرضه، هزار و ۲۰۰ دستگاه خودرو بود. در عرضه چهارم تارا که یکشنبه ۱۸ دی برگزار خواهد شد. ایران خودرو تعداد دو هزار دستگاه تارا را در نظر گرفته و قطعا عرضه بیشتر می‌تواند به خریدار برای داشتن شانس بیشتر کمک کند.

خرید ۲۰۷ دستی با توجه به حجم عرضه چهار هزار دستگاه، به مراتب راحت‌تر است.

اطلاعات فروش این محصول در عرضه‌های گذشته که بورس کالای ایران منتشر کرده، نشان می‌دهد این خودرو در عرضه ۳۰ آبان در رنگ سفید با میانگین قیمت ۳۴۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان به فروش رفته است.

در ۱۹ آذر هم خریداران برای این خودرو به‌طور میانگین، پیشنهاد قیمت ۳۷۰ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان را ارائه دادند.

پیشنهاد‌های برنده برای رنگ مشکی با ارزش ۳۵۱ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان ثبت شده است.

در این عرضه رنگ نقره‌ای کمترین میانگین قیمت را با ۳۳۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان داشت.

اما اوج قیمت این خودرو در عرضه چهارم دی اتفاق افتاد که خریداران برای رنگ سفید آن حاضر شدند میانگین قیمت ۴۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان را پیشنهاد دهند.

هر چند در عرضه ۱۱ دی، قیمت کمی تعدیل شد و به ۴۰۰ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان رسید. به نظر می‌آید عرضه این خودرو بسیار پیچیده خواهد بود و اختلافات قیمت در عرضه‌های مختلف این پیچیدگی را به اثبات می‌رساند.

اما این عرضه و تعداد آن با عرضه ۱۱ دی برابر است و با این شرایط به‌نظر می‌آید خریداران باید مبلغی در حدود ۴۰۰ میلیون را برای خرید این خودرو در نظر بگیرند.

خودرو بعدی ایران خودرو در عرضه این هفته، ۲۰۷ اتومات خواهد بود. که این خودرو هم جز پر تقاضا‌های بورس است.

به‌صورتی که گاهی اوقات، نسبت تقاضای این خودرو به عرضه، تا حدود شش برابر می‌رسد.

طبق اخبار منتشر شده، ۲۰۷ اتومات این بار فقط به‌صورت سقف فلزی عرضه خواهد شد.

در عرضه‌های قبلی ۲۰۷ اتومات و در دوره اول، در بین چهار رنگ موجود تنها رنگ سفید آن با سقف فلزی عرضه شد .که با مبلغ میانگین ۴۴۰ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان به فروش رسید.

سه رنگ دیگر یعنی مشکی، نقره‌ای و سبز که همگی از نوع پاناروما بودند با میانگین قیمت ۴۹۱ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان، ۴۶۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان و ۴۲۰ میلیون تومان به‌فروش رسید.

چگونه شانس برنده شدن را افزایش دهیم؟

زمان عرضه خودرو در بورس با مهلت ثبت‌نام متفاوت است. برای اینکه بتوانید در بورس خودرو بخرید باید در مهلت قانونی ثبت سفارش کنید.

به‌عنوان مثال مهلت ثبت سفارش پژو ۲۰۷ دستی، پژو ۲۰۷ اتوماتیک و تارا دستی ساعت ۱۷ روز شنبه ۱۷ دی تعیین شده است.

قوانین محدودکننده برای خرید خودرو از بورس کالا، در دوره‌های اخیر کمتر شده تا عده بیشتری فرصت خرید داشته باشند.

در مهمترین تغییر دوره‌های اخیر عرضه خودرو در بورس، تنها اشخاصی که در عرضه‌های قبلی در بورس کالا و همچنین از ابتدای سال ۱۳۹۸ از شرکت‌های خودروسازی موفق به خرید خودرو سواری شده‌اند امکان ثبت سفارش نخواهند داشت.

اگر در مزایده فروش خودرو در بورس برنده شوید، اما بودجه‌تان برای تکمیل وجه و خرید خودرو کافی نباشد، پس از پایان مهلت تعیین شده، خود به‌خود از موجودی حساب وکالتی شما رقمی به‌عنوان جریمه کسر خواهد شد.

این افراد باید حدود پنج درصد ارزش کل معامله به‌علاوه نیم‌درصد هزینه کارمزد دو سر معامله که در مجموع ۵.۵ درصد ارزش کل معامله می‌شود را پرداخت کنند.

در صورت تکمیل نشدن وجه در موعد مقرر، به ازای هر روز تاخیر (از روز چهارم) به میزان ۲۵ صدم درصد ارزش کل معامله به عنوان جریمه محاسبه خواهد شد.

چنانچه برندگان مزایده پس از پایان روز ششم برای تکمیل وجه تاخیر داشته باشند، معامله آن‌ها فسخ شده و میزان ۵.۵ درصد ارزش کل معامله به‌عنوان جریمه از حساب وکالتی آن‌ها کسر خواهد شد.

میزان پرداختی برای شرکت در مزایده هر چهار خودرو ۱۰۰ درصد است.

یعنی باید در مهلت ثبت سفارش، رقم پایه را واریز کنید. اگر برنده شدید، فرصتی کوتاه برای پرداخت مابه‌التفاوت قیمت پایه و قیمت تمام شده خواهید داشت. زیاد است.

اما دیگر خبری از دنگ‌و‌فنگ شرکت در قرعه‌کشی نیست. ضمن اینکه نسبت به بازار آزاد رقم کمتری پرداخت می‌کنید.

اگر امروز به فکر خرید خودرو در بورس افتاده‌اید، حداقل فرصت شرکت در مزایده روز یکشنبه را از دست می‌دهید. مراحل اداری دریافت کدبورس کالا، احرازهویت سجام و افتتاح حساب وکالتی در سریعترین زمان ممکن، حدود دو روز کاری زمان نیاز دارد.

جستجو کردن

درباره نوین اکسپو

نوین اکسپو با هدف گذاری منحصر به فرد در جهت طراحی سایت  با قابلیت اطلاع رسانی با حداقل هزینه، راهکاری قدرتمند در جـهت نــمایش و معرفی آخـرین دستـاوردهـا و فـناوری هـای نـــوین

طراحی  وب سایتی منحصر به فرد با امکان نمایش و اطلاع رسانی در نوین اکسپو

بیشتر ببینید: