وبلاگ

سکه امامی بخریم یا سکه تمام‌ بهار آزادی؟

تفاوت قیمت سکه امامی و سکه تمام‌ بهار آزادی یک میلیون و ۴۵۰ هزار تومان است.
سکه امامی بخریم یا تمام‌بهار آزادی؟

سکه تمام‌ بهار آزادی یا همان طرح قدیم در بازه شش‌ماهه بازدهی بیشتری نسبت به سکه امامی داشته است

تفاوت قیمت سکه امامی و بهار آزادی یک میلیون و ۴۵۰ هزار تومان است. طلافروش‌ها و صراف‌ها همزمان با آخرین معاملات عصر پنجشنبه ۲۰ بهمن  سکه تمام‌ بهار آزادی طرح جدید را ۲۴ میلیون و ۶۷۰ هزار تومان فروختند. سکه تمام‌بهار آزادی طرح قدیم معادل ۲۳ میلیون و ۲۲۰ هزار تومان به‌فروش رسید.

باوجود اختلاف تقریبا ۱.۵ میلیونی قیمت این سکه‌ها، سکه تمام‌بهار آزادی یا همان طرح قدیم در بازه شش‌ماهه بازدهی بیشتری نسبت به سکه تمام‌ بهار آزادی طرح جدید به‌ثبت رسانده است و اگر بازه یک‌ماهه و سه‌ماهه را ملاک قرار بدهیم، شرایطشان تقریبا برابر بوده است.

تفاوت سکه امامی و بهار آزادی؛ مقایسه بازدهی ماهانه

به گزارش نوین اکسپو  به نقل از  فرارو، قیمت سکه تمام‌ بهار آزادی طرح جدید پنجشنبه ۲۰ بهمن درحالی به ۲۴ میلیون و ۶۷۰ هزار تومان رسید که یک ماه پیش یعنی در بیستمین روز دی‌ماه آن را ۲۰ میلیون و ۹۶۷ هزار تومان می‌فروختند.

به‌این ترتیب ظرف یک ماه سه میلیون و ۷۰۳ هزار تومان به قیمت سکه تمام‌ بهار آزادی طرح جدید اضافه شده است؛ چیزی نزدیک ۱۷ درصد. در همین مدت حدود ۱۷ درصد به قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح قدیم اضافه شده و قیمت آن از ۱۹ میلیون و ۸۴۰ هزار تومان به ۲۳ میلیون و ۲۲۰ هزار تومان ارتقا پیدا کرده است.

تفاوت سکه امامی و بهار آزادی؛ مقایسه بازدهی سه‌ماهه

قیمت سکه تمام‌ بهار آزادی طرح جدید در سه ماه گذشته ۵۴ درصد افزایش پیدا کرده و در همین مدت شاهد رشد ۵۲ درصدی قیمت سکه تمام‌بهار آزادی طرح قدیم بودیم. سه ماه قبل یعنی بیستمین روز آبان امسال خرید سکه امامی ۱۴ میلیون و ۹۳۵ هزار تومان هزینه داشت و حالا هشت میلیون و ۶۷۲ هزار تومان به قیمت سکه امامی اضافه شده است. سه ماه پیش مقابل اسم سکه تمام‌بهار آزادی طرح قدیم روی تابلو صرافی‌ها و طلا‌فروشی‌ها عدد ۱۵ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به‌چشم می‌خورد و این یکی در این مدت هشت میلیون و ۲۰ هزار تومان گران شده است.

تفاوت سکه امامی و بهار آزادی؛ مقایسه بازدهی شش‌ماهه

سکه تمام‌بهار آزادی طرح قدیم در بازه شش‌ماهه بازدهی بیشتری نسبت به سکه امامی داشته است. آن‌هایی که در بیستمین روز مرداد امسال سکه تمام‌بهار آزادی طرح قدیم را ۱۳ میلیون و ۹۷۵ هزار تومان خریدند، ۹ میلیون و ۲۴۵ هزار تومان سود کردند که معادل ۶۶ درصد است. رشد قیمت سکه امامی در همین مدت ۶۵ درصد محاسبه می‌شود. سکه امامی شش ماه پیش ۱۴ میلیون و ۹۳۵ هزار تومان ارزش داشت و رشد ۹ میلیون و ۷۳۵ هزار تومانی قیمت آن در این مدت، به‌معنی بازدهی ۶۵ درصدی است.

تفاوت سکه امامی و بهار آزادی؛ مقایسه بازدهی از ابتدای سال

قیمت سکه امامی از ابتدای سال ۹۷ درصد افزایش پیدا کرده و بازدهی سکه تمام‌بهار آزادی طرح قدیم را در این مدت باید ۹۲ درصد بدانیم. سکه امامی در ششمین روز فروردین امسال که بازار طلا و سکه سرو‌شکل رسمی پیدا کرد، معادل ۱۲ میلیون و ۵۲۳ هزار تومان فروخته شد و در کمتر از ۹ ماه و ۲۰ روز، ۹۷ درصد به قیمت آن اضافه شد. البته بیشترین قیمت سکه امامی در این مدت عدد ۲۵ میلیون و ۲۶۷ هزار تومان بوده و این عدد را روز دوم بهمن امسال بابت سکه امامی به‌صورت تک‌فروشی رد و بدل شده است. آن طرف ماجرا سکه تمام‌بهار آزادی طرح قدیم است که قیمت روز ششم فروردین آن یعنی ۱۲ میلیون و ۷۳ هزار تومان، حالا با رشد ۱۱ میلیون و ۱۴۷ هزار تومانی به ۲۳ میلیون و ۲۲۰ هزار تومان رسیده و عدد ۲۳ میلیون و ۹۳۸ هزار تومان را به‌عنوان بیشترین قیمت تاریخی خود در روز دوم بهمن امسال تجربه کرد.

تفاوت سکه امامی و بهار آزادی

سکه تمام‌بهار آزادی طرح قدیم تا سال ۱۳۷۰ توسط بانک ملی ضرب می‌شد. از آن سال به‌جای بانک ملی، این کار به بانک مرکزی سپرده شد و به‌جای سکه تمام‌بهار آزادی، ضرب سکه امامی کلید خورد. از نظر وزن و عیار شکه امامی و تمام‌بهار آزادی طرح قدیم تفاوتی ندارند. یک طرف سکه امامی تصویر امام خمینی و یک طرف دیگر آن عکسی از حرم امام رضا دیده می‌شود. سکه تمام‌بهار آزادی طرح قدیم هم از یک طرف حاوی تصویری از حرم امام رضا است و در طرف دیگر روی آن سه‌مرتبه اسم “علی” ضرب شده است.

جستجو کردن

درباره نوین اکسپو

نوین اکسپو با هدف گذاری منحصر به فرد در جهت طراحی سایت  با قابلیت اطلاع رسانی با حداقل هزینه، راهکاری قدرتمند در جـهت نــمایش و معرفی آخـرین دستـاوردهـا و فـناوری هـای نـــوین

طراحی  وب سایتی منحصر به فرد با امکان نمایش و اطلاع رسانی در نوین اکسپو

بیشتر ببینید: