وبلاگ

سقف برداشت بنزین لغو شد

نه افزایش قیمت و نه کاهش سهمیه‌های بنزین تاکنون مطرح نشده است
سقف برداشت بنزین لغو شد

معاون اول رئیس جمهور گفت: نه افزایش قیمت و نه کاهش سهمیه‌های بنزین تاکنون مطرح نشده و در سال جاری برنامه‌ای در این حوزه نداریم.

به گزارش نوین اکسپو به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان: معاون اول رئیس جمهور صبح روز پنجشنبه ۲۶ مرداد از تعدادی جایگاه عرضه سوخت در سطح تهران بازدید کرد و با حضور در مرکز پخش فرآورده‌های نفتی از نزدیک در جریان روند توزیع بنزین و سوخت‌گیری خودرو‌ها قرار گرفت.

محمد مخبر همچنین در جریان این بازدید‌ها با برخی از مردم در فضایی صمیمانه در خصوص محدودیت کارت سوخت جایگاه‌ها، شایعات مرتبط با افزایش قیمت بنزین و ازدحام روز‌های گذشته در برخی پمپ بنزین‌ها گفتگو کرد.

معاون اول رئیس جمهور پس از این بازدید‌ها در جلسه‌ای که وزیر نفت با مدیران شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران برگزار کرده بود، حضور یافت و در جریان آخرین وضعیت جایگاه ها، میزان ذخایر سوخت و بنزین و همچنین تامین سوخت نیروگاه‌ها و صنایع قرار گرفت.

مخبر در این جلسه ضمن گرامیداشت سالروز آغاز بازگشت آزادگان سرافراز به میهن اسلامی، به تمامی کارکنان وزارت نفت و دست اندرکاران صنعت نفت کشور خسته نباشید گفت و اظهار داشت: وزارت نفت در بخش‌های مختلف تامین گاز، بنزین و سوخت نیروگاه‌ها عملکرد خوبی داشته و با وجود برخی محدودیت‌ها و سرمایه گذاری‌های انجام نشده در صنعت نفت در گذشته، اقدامات خوبی برای تامین نیاز‌ها انجام داده است.

وی با اشاره به شایعات اخیر در خصوص افزایش قیمت بنزین که بعضا در برخی رسانه‌ها منتشر شده، افزود: اینگونه شایعات و همچنین مصوبه مجلس شورای اسلامی برای اعمال محدودیت در کارت‌های سوخت باعث شد که در برخی جایگاه‌ها شاهد صف‌های طولانی و ازدحام باشیم که خوشبختانه در بازدید‌هایی که امروز از برخی جایگاه‌ها داشتم، شرایط به نسبت عادی بود و مردم رضایت بیشتری داشتند.

معاون اول رئیس جمهور ادامه داد: گزارش‌ها نشان می‌دهد که در ۱۵ جایگاه در تهران هنوز ازدحام وجود دارد که برای حل این مشکل در جلسه تصمیم گیری و مقرر شد که سقف برداشت و برخی محدودیت‌ها لغو شود تا شرایط به حالت عادی بازگردد.

در این جلسه همچنین مدیران ستاد‌های منطقه‌ای شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران در برخی استان‌ها از طریق ویدئوکنفرانس گزارشی از تعداد و وضعیت جایگاه‌های عرضه سوخت ارائه کردند و از وضعیت و روند به نسبت مناسب تامین سوخت و خدمات رسانی به مردم در این استان‌ها خبر دادند.

معاون اول رئیس جمهور سپس از مرکز داده سامانه هوشمند سوخت شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران و واحد مانیتورینگ این مرکز بازدید کرد و با توضیحات مدیران مربوطه در جریان برنامه‌ها و اقدامات نظارتی قرار گرفت.

مخبر در ادامه در گفتگویی زنده با شبکه خبر سیما یکی از دلایل ازدحام در جایگاه‌های سوخت را افزایش مصرف روزانه بنزین تا ۱۲۰ میلیون لیتر عنوان کرد و افزود: این روز‌ها به دلیل ایام سفر‌ها و افزایش ترددها، شاهد افزایش مصرف بنزین هستیم؛ البته دولت از افزایش سفر‌های مردم خرسند است و خود را موظف می‌داند که تمهیدات لازم را برای مردم فراهم کند.

معاون اول رئیس جمهور با تاکید بر اینکه در هیچ بخشی از دولت بحث افزایش قیمت بنزین مطرح نیست، خاطرنشان کرد: نه افزایش قیمت و نه کاهش سهمیه‌های سوخت تاکنون مطرح نشده و در سال جاری برنامه‌ای در این حوزه نداریم.

 

در شبکه های اجتماعی نوین اکسپو همراه ما باشید

شبکه های اجتماعی نوین اکسپو

جستجو کردن

درباره نوین اکسپو

نوین اکسپو با هدف گذاری منحصر به فرد در جهت طراحی سایت  با قابلیت اطلاع رسانی با حداقل هزینه، راهکاری قدرتمند در جـهت نــمایش و معرفی آخـرین دستـاوردهـا و فـناوری هـای نـــوین

طراحی  وب سایتی منحصر به فرد با امکان نمایش و اطلاع رسانی در نوین اکسپو

بیشتر ببینید: