وبلاگ

راه‌اندازی سامانه ثبت معاملات خودرو نو و کارکرده

تمام معاملات خودروهای نو و کارکرده می‌بایست در این سامانه ثبت شوند.
راه‌اندازی سامانه ثبت معاملات خودرو نو و کارکرده
مدیر طرح ثبت سامانه‌ای معاملات خودرو از راه‌اندازی سامانه ثبت معاملات خبر داد و گفت ثبت تمام معاملات خودروهای نو و کارکرده در این سامانه الزامی خواهد بود.

 

حسین کاظمی، ­مدیر طرح ثبت سامانه‌ای معاملات خودرو با اعلام این‌که به‌زودی سامانه ثبت معاملات ماشین راه‌اندازی خواهد شد، گفت تمام معاملات خودروهای نو و کارکرده می‌بایست در این سامانه ثبت شوند.

راه‌اندازی سامانه ثبت معاملات خودرو نو و کارکرده

مدیر طرح ثبت سامانه‌ای معاملات ماشین از اهداف راه‌اندازی این سامانه به یکسان‌سازی فرآیند تنظیم و ثبت قراردادها، دسترسی به اطلاعات صحیح از خودروی مورد معامله و طرفین معامله، ایجاد فضای سامانه‌ای مناسب برای معاملات ماشین در راستای پیشگیری از کلاهبرداری، ایجاد بستر مناسب در خصوص اجرای دقیق و به‌موقع قانون جدید مالیات بر عایدی سرمایه، مبارزه با پولشویی و مدیریت جامع در نقل و انتقال معاملات خودویی کشور اشاره کرد.

کاظمی با اعلام این‌که معاونت صنایع حمل و نقل وزارت صمت قصد راه‌اندازی این سامانه را دارد، گفت همچنین دستگاه‌های مختلف نظیر قوه قضاییه، وزارت کشور، وزارت امور اقتصادی و دارایی، فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی، سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، بیمه مرکزی جمهوری اسلامی و دستگاه‌های نظارتی نیز در این طرح همکاری خواهند داشت.

وی در پایان خاطرنشان کرد اهداف و برنامه‌های این سامانه در چارچوب قوانین و مقررات کشور شامل قانون مبارزه با پولشویی، قانون بودجه سال ۱۴۰۲ کل کشور، قانون مالیات‌های مستقیم و دستورالعمل تنظیم بازار خودروی سواری شورای رقابت به اجرا خواهند رسید.

 

در شبکه های اجتماعی نوین اکسپو همراه ما باشید
https://novinexpo.com/social-networks/

جستجو کردن

درباره نوین اکسپو

نوین اکسپو با هدف گذاری منحصر به فرد در جهت طراحی سایت  با قابلیت اطلاع رسانی با حداقل هزینه، راهکاری قدرتمند در جـهت نــمایش و معرفی آخـرین دستـاوردهـا و فـناوری هـای نـــوین

طراحی  وب سایتی منحصر به فرد با امکان نمایش و اطلاع رسانی در نوین اکسپو

بیشتر ببینید: