وبلاگ

آغاز بررسی‌ها درباره دستمزدکارگران درسال۱۴۰۲

بررسی گزارش مرکز پژوهش های تامین اجتماعی درباره نرخ دستمزد کارگران در دستور کار قرار گرفت.
آغاز بررسی‌ها درباره دستمزد ۱۴۰۲ کارگران

خبر مهم برای کارگران ؛  افزایش ۵۷ درصدی دستمزدکارگران تکرار می شود؟

نماینده کارگران در شورای عالی کار از آغاز بررسی ها درباره دستمزد سال ۱۴۰۲ کارگران در جلسه امروز این شورا خبر داد.

به گزارش نوین اکسپو به نقل از  همشهری آنلاین، هادی ابوی درباره دستور جلسه امروز شورای عالی کار گفت: بررسی گزارش مرکز پژوهش های تامین اجتماعی درباره نرخ دستمزد امسال و سال آینده در دستور کار است. این مرکز در گزارش خود، نرخ دستمزد و آثار تورمی آن در جامعه را مورد بررسی و ارزیابی قرار می‌دهد.

وی ادامه داد: اصلاح آیین نامه ماده ۱۶۴ قانون کار یکی دیگر از دستورکارهای جلسه امروز است که به انتخاب نمایندگان کارگر و کارفرما و دولت در مرجع هیات تشخیص ادارات کار اشاره دارد و قرار است. این آیین‌نامه به روز شود. هر یک از گروه ها پیشنهادات خود را مطرح خواهند کرد.

ابوی با بیان اینکه افزایش ۵۷درصدی  با افزایش قیمت کالاها خنثی شد، گفت: حقوق کارگران حتی تا خط فقر هم فاصله زیادی دارد؛ چگونه می‌تواند تورم ایجاد کند؟ تورم زمانی ایجاد می‌شود که پول مازاد در جامعه باشد، اما حقوق کارگران به‌اندازه‌ای نیست که امورات خود را بگذرانند.

نماینده کارگران در شورای‌عالی کار در واکنش به اینکه صالح‌آبادی بیان کرده است افزایش ۵۷درصدی قطعاً برای ۱۴۰۲ تکرار نمی‌شود، تصریح کرد: صاحبان رأی در شورای‌عالی کار مشخص شده‌اند, آنها درباره دستمزد کارگران تصمیم می‌گیرند.

جستجو کردن

درباره نوین اکسپو

نوین اکسپو با هدف گذاری منحصر به فرد در جهت طراحی سایت  با قابلیت اطلاع رسانی با حداقل هزینه، راهکاری قدرتمند در جـهت نــمایش و معرفی آخـرین دستـاوردهـا و فـناوری هـای نـــوین

طراحی  وب سایتی منحصر به فرد با امکان نمایش و اطلاع رسانی در نوین اکسپو

بیشتر ببینید: