وبلاگ

دارندگان دستگاه کارتخوان بخوانند

ایران پس از چین بیشترین دستگاه کارتخوان را دارد
دارندگان دستگاه کارتخوان بخوانند

سازمان امور مالیاتی کنترلی بر جغرافیای فعالیت دستگاه کارتخوان ندارد

سخنگوی سازمان امورمالیاتی گفت: سازمان امورمالیاتی کنترلی بر جغرافیای فعالیت دستگاه‌های کارتخوان ندارد. این کار جزو وظایف این سازمان نیست. مگر اینکه بانک مرکزی  شرایط کنترل دستگاه‌های کارتخوان را فراهم کندو اطلاعات را در اختیار سازمان امور مالیاتی قرار دهد. دستگاه های کارتخوان که به پرونده مالیاتی متصل نیاشد نباید امکان فعالیت را داشته باشد.

به گزارش نوین اکسپو به نقل از  اقتصادآنلاین، طبق آخرین گزارش‌های رسمی، ایران پس از چین بیشترین دستگاه کارتخوان را دارد. براساس آمارهای بانک مرکزی، به ازای هر ۱۰۰ایرانی ۹٫۵ دستگاه کارتخوان دارای تراکنش وجود دارد. پس از ایران کشور آمریکا در رتبه سوم قرار دارد.

در سال گذشته برای اجرای  ساماندهی کارتخوان‌ها با همکاری بانک مرکزی، ۹ میلیون و ۴۰۰ هزار دستگاه کارتخوان غیرفعال شد.

حدود ۱۸ میلیون و ۷۷۹هزار ابرازهای پرداخت وجود دارد. که از این تعداد حدود ۸ میلیون و۳۰۰ هزار کارتخوان به صورت فعال به پرونده‌های مالیاتی متصل شدند.

سخنگوی سازمان امور مالیاتی  اظهار داشت: سازمان امور مالیاتی آماری از کارتخوان‌های خارج از کشور ندارد. اما تعداد شرایط و قوانینی که برای کارتخوان‌هایی که به سیستم شبکه بانکی کشور متصل هستند.

وی ادامه داد: هر قاعده‌ای که برای دستگاه کارتخوان‌هایی به یک حساب در داخل از کشور متصل هستند. حکم می‌کند، دستگاه‌های  خارج از کشوری که به شبکه پرداخت داخلی کشور متصل است. هم شامل شود.

هر دستگاه کارتخوان برای فعالیت و تراکنش‌ها باید به یک پرونده مالیاتی الصاق شود. هیچ دستگاه کارتخوانی که به پرونده مالیاتی متصل نیست.نباید امکان فعالیت را داشته باشد.

کارتخوان‌های خارج از کشور اگر به شبکه پرداخت داخلی متصل باشند باید به یک پرونده مالیاتی الصاق شده باشند.  دراین باره باید بانک مرکزی پاسخگو باشد. اما اگر کارتخوانی به پرونده مالیاتی متصل نباشد. نمی‌تواند فعال باشد. اساسا هر کارتخوانی زمانی می‌تواند. فعال باشد. که به یک پرونده مالیاتی وصل باشد.

در شبکه های اجتماعی نوین اکسپو همراه ما باشید.

شبکه های اجتماعی نوین اکسپو

جستجو کردن

درباره نوین اکسپو

نوین اکسپو با هدف گذاری منحصر به فرد در جهت طراحی سایت  با قابلیت اطلاع رسانی با حداقل هزینه، راهکاری قدرتمند در جـهت نــمایش و معرفی آخـرین دستـاوردهـا و فـناوری هـای نـــوین

طراحی  وب سایتی منحصر به فرد با امکان نمایش و اطلاع رسانی در نوین اکسپو

بیشتر ببینید: