وبلاگ

املاک قولنامه ای فاقد اعتبار است

خبر فوری برای صاحبان املاک قولنامه ای
خبر فوری برای صاحبان املاک قولنامه ای

مدیرکل دفتر حسابرسی سازمان امور مالیاتی کشور گفت: اسناد مالکیتی (اسناد قولنامه ای)که در اداره ثبت اسناد درج نشده باشد، فاقد اعتبار خواهد بود.

به گزارش نوین اکسپو  به نقل از اقتصادآنلاین، «شاهین مستوفی» در گفت و گویی اعلام کرد: بنا به دستور رهبر معظم انقلاب به مجمع تشخیص مصلحت نظام، قانونی در حال تدوین است که بر اساس آن اسناد قولنامه ای فاقد اعتبار بود و فقط اسناد به ثبت رسیده در سامانه ثبت اسناد معتبر خواهد بود و به مالکان توصیه می شود قبل از اجرایی شدن قانون نسبت به حل موارد ثبتی اقدام کنند.

وی درباره اجرایی شدن قانون مالیات بر خانه های خالی و چگونگی شناسایی این خانه ها، افزود: مطابق ماده ۵۴ مکرر قانون مالیاتی و تبصره ۷ و ۸ ماده ۱۶۹ مکرر قانون مالیات های مستقیم مصوب ۵ آذر سال ۹۹ مجلس شورای اسلامی، شناسایی واحد های مسکونی خالی از سکنه مستند به سامانه املاک و اسکان کشور است و متولی ایجاد سامانه نیز وزارت راه و شهر سازی است که بر همین مبنا سازمان امور مالیاتی بر اساس اطلاعات کسب کرده از موارد فوق مطالبات مالیاتی را انجام می دهد.

مدیرکل دفتر حسابرسی سازمان مالیاتی کشور تاکید کرد: سازمان امور مالیاتی هیچ وظیفه ای در قبال شناسایی واحد های مسکونی خالی ندارد.

 

 

در شبکه های اجتماعی نوین اکسپو همراه ما باشید.

شبکه های اجتماعی نوین اکسپو

جستجو کردن

درباره نوین اکسپو

نوین اکسپو با هدف گذاری منحصر به فرد در جهت طراحی سایت  با قابلیت اطلاع رسانی با حداقل هزینه، راهکاری قدرتمند در جـهت نــمایش و معرفی آخـرین دستـاوردهـا و فـناوری هـای نـــوین

طراحی  وب سایتی منحصر به فرد با امکان نمایش و اطلاع رسانی در نوین اکسپو

بیشتر ببینید: