وبلاگ

تعطیلی سراسری ۱۱ و ۱۲ مرداد شامل کدام ارگان‌ها می‌شود؟

تعطیلی بانک ها ۱۱ و ۱۲ مرداد در سراسر کشور
تعطیلی سراسری ۱۱ و ۱۲ مرداد شامل کدام ارگان‌ها می‌شود؟

فوری/ چهارشنبه و پنجشنبه ۱۱ و ۱۲ مرداد سراسر کشور تعطیل شد/ علت چیست؟

سخنگوی دولت از موافقت دولت با تعطیلی چهارشنبه و پنجشنبه خبر داد.

به گزارش نوین اکسپو به نقل از اقتصادنیوز، علی بهادری جهرمی، سخنگوی دولت گفت: با توجه به گرمای بی‌سابقه هوا در روزهای جاری، به‌منظور حفظ سلامت شهروندان، هیئت دولت با پیشنهاد وزارت بهداشت مبنی بر تعطیلی روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه در سراسر کشور موافقت کرد.

تعطیلی بانک ها ۱۱ و ۱۲ مرداد در سراسر کشور

بانک مرکزی از تعطیلی بانک ها در تاریخ ۱۱ و ۱۲ مرداد در سراسر کشور خبر داد.

بانک مرکزی اعلام کرد: پیرو موافقت هیات دولت با تعطیلی روزهای ‌چهارشنبه و پنج‌شنبه ۱۱ و ۱۲ مرداد ماه در کشور به دلیل گرما، تمامی شعبات بانکی نیز در این دو روز تعطیل شدند

شبکه بانکی موظف شد شعبات کشیک منتخب خود را دایر و به اطلاع عموم برساند.

علی بهادری جهرمی اعلام کرد: با توجه به گرمای بی‌سابقه هوا در روزهای جاری، به‌منظور حفظ سلامت شهروندان، هیئت دولت با پیشنهاد وزارت بهداشت مبنی بر تعطیلی روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه در سراسر کشور موافقت کرد.

تعطیلی سراسری شامل کدام ارگان‌ها می‌شود؟

در پی موافقت دولت با تعطیلی روزهای (چهارشنبه و پنجشنبه) یازدهم و دوازدهم مرداد ماه ۱۴۰۲ با توجه به گرمای بی‌سابقه هوا، ارگان های مختلف در اطلاعیه های جداگانه درباره چگونگی نحوه فعالیت خود در این ایام توضیح دادند که اطلاعات کامل آن را می‌توانید در این گزارش بخوانید.

سخنگوی دولت با انتشار پستی در توییتر، از موافقت دولت با تعطیلی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه خبر داد و نوشت: با توجه به گرمای بی‌سابقه هوا در روزهای جاری و به‌منظور حفظ سلامت شهروندان، هیئت دولت با پیشنهاد وزارت بهداشت مبنی بر تعطیلی روزهای چهارشنبه و پنج‌شنبه در سراسر کشور موافقت کرد.

بهرام عین‌اللهی وزیر بهداشت روز گذشته پیشنهاد تعطیلی آخر هفته را مطرح کرده و گفته بود: در هر شرایطی که عوامل محیطی سلامت مردم را دچار مشکل کند وزارت بهداشت وارد می‌شود و با توجه به پیش‌بینی سازمان هواشناسی برای گرمای آخر هفته که احتمال می‌دهیم درجه حرارت بالا رود ما پیشنهاد تعطیلی را به هیئت دولت دادیم.

که برای سلامت مردم هر وقت درجه حرارت بالا رود تعطیلی لازم است و امیدواریم پیشنهاد ما را بپذیرند که این موضوع بسته به پیش‌بینی سازمان هواشناسی تا آخر هفته برای مناطق مورد نیاز مشخص می‌شود. مبنای درنظر گرفته شده دمای هوای بالاتر از ۴۰ درجه است.

در همین راستا معاونت منابع انسانی و امور فرهنگی قوه قضاییه اعلام کرد که تمامی واحدهای قضایی و اداری، کلیه حوزه‌های ستادی و سازمان‌های تابعه قوه قضاییه در روزهای چهارشنبه و پنج شنبه (۱۱ و ۱۲ مرداد) تعطیل است.

 • پیرو موافقت هیات دولت با تعطیلی سراسری کشور در روزهای ۱۱ و ۱۲ مرداد، بانک مرکزی اعلام کرد: تمامی شعبات بانکی نیز در این دو روز تعطیل شدند.
 • سخنگوی سازمان بورس و اوراق بهادار هم توضیحاتی را در مورد فعالیت بازار سرمایه در روز ۱۱ مرداد ارائه کرد و گفت: موضوع فعالیت یا توقف فعالیت بازار سرمایه در روز چهارشنبه ۱۱ مردادماه، بررسی شد. بر این اساس و با توجه به تعطیلی بانک‌ها، بازار سرمایه فردا فعالیت نخواهد داشت.
 • بنا بر اعلام مشاور وزیر و مدیر پروژه‌های استخدامی وزارت آموزش و پرورش، حوزه‌های ارزیابی تکمیلی آزمون آموزگاری در این دو روز تعطیل هستند اما آزمون دبیری در موعد مقرر خود یعنی روز پنجشنبه ۱۲ مردادماه برگزار می‌شود.
 • سجاد صدیقی با بیان اینکه زمان جایگزین ارزیابی تکمیلی آزمون آموزگاری در این دو روز متعاقبا به داوطلبان اعلام می‌شود، درباره برگزاری آزمون دبیری در روز پنجشنبه ۱۲ مردادماه افزود: آزمون کتبی دبیری وزارت آموزش و پرورش در موعد مقرر خود یعنی پنجشنبه ۱۲ مرداد برگزار می‌شود.
 • در پی تعطیلات سراسری کشور در روزهای آخری هفته،  مدیرکل روابط عمومی دانشگاه پیام نور از لغو امتحانات روز چهارشنبه ترم تابستان دانشگاه پیام نور در سراسر کشور خبر داد.
 • محسن حیدری درباره برگزاری مجدد آزمون های ترم تابستان گفت: تاریخ برگزاری مجدد آزمون های روز چهارشنبه، در روز چهارشنبه هفته آینده مورخ ۱۸ مرداد ۱۴۰۲ بر اساس همان ساعات اعلام شده قبلی برگزار می شود.
 • معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار زنجان هم اعلام کرد: همزمان با سراسر کشور روزهای چهارشنبه و پنجشنبه در استان زنجان نیز تعطیل است اما طی این روزها مراکز درمانی و شرکت‌های خدمات‌رسان به ارائه خدمات خواهند پرداخت.
 • همچنین سی‌وپنجمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان که قرار بود از دهم تا شانزدهم مهرماه در اصفهان برگزار شود، اکنون با یک تغییر، پنج روز دیرتر افتتاح خواهد شد. 
 • پدرام پاک‌آیین  سخنگوی وزارت بهداشت نیز در گفت‌وگو با ایسنا از آماده‌باش مراکز درمانی و بیمارستان‌های سراسر کشور برای روزهای گرم پیش رو، با وجود تعطیلی سه روز پایانی هفته خبر داد ضمن تاکید بر نوشیدن کافی آب و مایعات و همچنین قرار گرفتن در مکان‌های خنک برای پیشگیری از گرمازدگی، از مردم خواست در صورت بروز علائم شدید گرمازدگی به اورژانس مراکز درمانی و پزشک مراجعه کنند.
 • اما با وجود موافقت دولت با تعطیلی روزهای چهارشنبه و پنجشنبه، کتابخانه ملی اعلام کرد، تالارهای مطالعه کتابخانه ملی ایران در این روزها باز است.
 • هم‌چنین تمام مسابقات تحت مدیریت سازمان لیگ فوتبال ایران با توجه به اعلام تعطیلی سراسر کشور لغو شد.

 

در شبکه های اجتماعی نوین اکسپو همراه ما باشید

شبکه های اجتماعی نوین اکسپو

جستجو کردن

درباره نوین اکسپو

نوین اکسپو با هدف گذاری منحصر به فرد در جهت طراحی سایت  با قابلیت اطلاع رسانی با حداقل هزینه، راهکاری قدرتمند در جـهت نــمایش و معرفی آخـرین دستـاوردهـا و فـناوری هـای نـــوین

طراحی  وب سایتی منحصر به فرد با امکان نمایش و اطلاع رسانی در نوین اکسپو

بیشتر ببینید: