وبلاگ

بخوانید: از بازار سکه و طلا چه خبر؟

بازار سکه و طلا همچنان بدون تقاضا و در رکود کامل به‌سر می‌برد.
از بازار سکه و طلا چه خبر؟

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران گفت: علیرغم نوسانات افزایشی بازار سکه و طلا در این بازار که در پی افزایش ٢۵ دلاری بهای طلا در بازارهای جهانی و نوسان نرخ ارز در داخل ایجاد شد، بازار داخلی همچنان بدون تقاضا و در رکود کامل به‌سر می‌برد.

نادر بذرافشان در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: در هفته‌ای که گذشت در مجموع ٢۵ دلار افزایش قیمت هر اونس جهانی طلا را داشتیم که در حال حاضر آخرین نرخ ١٩١۶ دلار را ثبت کرده است.

در بازارهای داخلی هم قیمت سکه و طلا اندکی صعودی شد اما باتوجه به اینکه وارد ماه صفر شده‌ایم و باتوجه به ادامه‌دار شدن کاهش تقاضا در بازار که از ابتدای سال آغاز شده و همچنان رکود بر بازار حاکم است.

نسبت به افزایش قیمت اونس جهانی طلا، قیمت سکه و طلا در بازار داخل نوسان افزایشی کمتری را تجربه کرده است.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران تصریح کرد: همانطور که اشاره شد، رکود در بازار سکه و طلا از ابتدای سال آغاز شد و از ماه گذشته که وارد محرم و اکنون ماه صفر شده‌ایم، تشدید هم شده است.

تقاضا به حداقل خود (در حد صفر) رسیده است و بازار در ثبات و به‌دور از هرگونه التهاب قرار دارد.

وی ابراز امیدواری کرد که پس از ماه صفر، رونق به صنعت طلا و جواهر بازگردد و واحدهای تولیدی این صنعت که طی ماه‌های اخیر آسیب دیده و به‌ویژه در پرداخت‌های جاری خود دچار مشکل شده‌اند، جانی دوباره بگیرند.

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران در رابطه با تغییرات قیمت‌ها طی یک هفته اخیر بازار باتوجه به آخرین قیمت‌ها در بازار پنجشنبه گذشته سبت به ابتدای هفته، گفت:  در مجموع باتوجه به افزایش قیمت اونس جهانی طلا و نوسان نرخ ارز در داخل، هر گرم طلای ١٨ عیار با ٢٢ هزار تومان افزایش به دو میلیون و ٣١٨ هزار تومان رسیده است.

هر مثقال طلای ١٧ عیار نیر با ٩۵ هزار تومان افزایش قیمت نسبت به ابتدای هفته در آخرین معاملات روز پنجشنبه ١٠ میلیون و ۴١ هزار تومان قیمت داشت.

در ابتدای هفته به ترتیب هر گرم طلای ١٨ عیار دو میلیون و ٢٩۶ هزار تومان و هر مثقال طلای ١٧ عیار ٩ میلیون و ٩۴۶ هزار تومان قیمت داشتند.

بذرافشان ادامه داد: در بازار سکه نیر هر قطعه سکه تمام طرح جدید با ٢٠٠ هزار تومان افزایش از ٢٧ میلیون و ٨٠٠ هزار تومان به ٢٨ میلیون تومان و هر قطعه سکه تمام طرح قدیم با ۴٠٠ هزار تومان رشد بها از ٢۴ میلیون و ٨٠٠ هزار تومان به ٢۵ میلیون و ٢٠٠ هزار تومان رسید.

نیم سکه و ربع سکه نیز در مجموع یک هفته‌ اخیر هریک ١۵٠ هزار تومان افزایش قیمت داشته‌اند؛ در آخرین معاملات روز گذشته به ترتیب نیم سکه ١۵ میلیون تومان و ربع سکه ١٠ میلیون تومان تعیین قیمت شد.

این در حالی است که در پایان بازار روز شنبه (٢٨ مرداد ماه) نیم سکه ١۴ میلیون و ٨۵٠ هزار تومان و ربع سکه ٩ میلیون و ٨۵٠ هزار تومان قیمت داشته است. سکه‌های یک گرمی بانک مرکزی در این هفته تغییر خاصی نداشته و شش میلیون تومان در بازار بها دارد.

وی در پایان گفت: در حال حاضر هر قطعه سکه نیز پنج میلیون و ٣۵٠ هزار تومان دارای حباب است.

 

در شبکه های اجتماعی نوین اکسپو همراه ما باشید

شبکه های اجتماعی نوین اکسپو

جستجو کردن

درباره نوین اکسپو

نوین اکسپو با هدف گذاری منحصر به فرد در جهت طراحی سایت  با قابلیت اطلاع رسانی با حداقل هزینه، راهکاری قدرتمند در جـهت نــمایش و معرفی آخـرین دستـاوردهـا و فـناوری هـای نـــوین

طراحی  وب سایتی منحصر به فرد با امکان نمایش و اطلاع رسانی در نوین اکسپو

بیشتر ببینید: