وبلاگ

بازار سهام گرفتار ناامیدی مطلق! ۴ آبان ۱۴۰۱

معامله‌گران در شرایطی به استقبال آخرین روز معاملاتی هفته می‌روند که در 5 روز گذشته شاخص کل افت شدیدی داشته است. به طوری که در این 5 روز بیش از 42 هزار واحد پائین آمده است.بازار سهام گرفتار ناامیدی مطلق!
بازار سهام گرفتار ناامیدی مطلق/نوین اکسپو

معامله‌گران در شرایطی به استقبال آخرین روز معاملاتی هفته می‌روند که در ۵ روز گذشته شاخص کل افت شدیدی داشته است. به طوری که در این ۵ روز بیش از ۴۲ هزار واحد پائین آمده است.بازار سهام گرفتار ناامیدی مطلق!

به گزارش نوین اکسپو  به نقل از   اقتصادنیوز تمامی فاکتورهای عملکردی بورس تهران در روزهای اخیر منفی بوده است. به نظر می‌رسد فعلا چشم انداز بورس تهران روشن نیست.

به روند بازار سهام در روز گذشته نگاه می‌کنیم. در روز سه‌شنبه شاخص کل بورس ۱۰ هزار و ۶۷۸ واحد نزول کرد و به رقم یک میلیون و ۲۶۷ هزار و ۵۹ واحد رسید. شاخص کل هم‌وزن نیز ۳ هزار و ۵۷۱ واحد پائین آمد و در رقم ۳۶۹ هزار و ۶۶۶ واحد ایستاد. شاخص کل فرابورس ۱۶۳ واحد افت کرد و به رقم ۱۷ هزار و ۴۸۸ واحد رسید.

در پایان معاملات ‌روز سه‌شنبه، ۱۳۵ نماد رشد قیمت و ۵۴۳ نماد کاهش قیمت داشتند، به عبارت دیگر، ۲۰ درصد بازار رشد قیمت داشتند و ۸۰ درصد بازار افت قیمت داشتند.

بیشترین افزایش قیمت

روز سه‌شنبه در بورس شرکت‌ سرمایه گذاری توسعه آذربایجان (وآذر)، شرکت کشت و صنعت پیاذر (غاذر) و شرکت صنایع جوشکاب یزد (بکاب) بیشترین افزایش قیمت را ثبت کردند. در فرابورس نیز شرکت‌ صنایع چوب خزر کاسپین (چخزر) شرکت سرمایه گذاری مسکن زاینده رود (ثرود) و شرکت شیر پاستوریزه پگاه گلپایگان (غگلپا) بیشترین افزایش قیمت را داشتند.

بیشترین کاهش قیمت

در بورس نمادهای رمپنا (شرکت مپنا)، وبهمن (شرکت سرمایه گذاری بهمن) و وبیمه (شرکت سرمایه گذاری صنعت بیمه) در روز سه‌شنبه بیشترین کاهش قیمت بازار را داشتند و در معاملات فرابورس شرکت بیمه دی (ودی)، شرکت پخش رازی (درازی) و شرکت سوژمیران (فسوژ) بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

عرضه و تقاضای بازار

در معاملات سه‌شنبه ۳۶ نماد صف خرید داشتند و ۸۷ نماد با صف فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با افت ۱۷ درصدی به ۱۰۷ میلیارد تومان رسید و مجموع ارزش صف‌های فروش ۱۰ درصد کاهش یافت و ۱۷۳ میلیارد تومان بود.

در پایان معاملات دیروز ارزش صف‌های فروش پایانی بازار ۵۴ میلیون تومان بود و ارزش صف‌های خرید نیز در رقم ۶۷ میلیارد تومان ایستاد.

در پایان معاملات نماد وآذر (شرکت سرمایه گذاری توسعه آذربایجان) با صف‌ خرید ۲۵ میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای پایانی بازار قرار گرفت. پس از وآذر، نمادهای خموتور (شرکت موتورسازان تراکتورسازی ایران) و گدنا (شرکت تهیه و توزیع غذای دنا آفرین فدک) بیشترین صف خرید را داشتند.

بیشترین صف فروش بازار در پایان معاملات به نماد رمپنا تعلق داشت که ارزش آن ۲۲ میلیارد تومان بود. پس از رمپنا، نمادهای غدشت، بالبر، ثفارس و حفارس صف فروش داشتند.

پیش بینی بورس امروز

معامله‌گران در شرایطی به استقبال آخرین روز معاملاتی هفته می‌روند که در ۵ روز گذشته شاخص کل افت شدیدی داشته است. به طوری که در این ۵ روز بیش از ۴۲ هزار واحد پائین آمده است.

همچنین برای هجدهمین روز متوالی روند خروج پول ادامه داشت. خالص تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی بازار ۳۹۹ میلیارد تومان بود که نسبت به روز دوشنبه رشد ۵۱ درصدی داشته است.

روز سه‌شنبه نمادهای وامید، رمپنا، کگل، فولاد، کچاد، فملی، وپاسار، وغدیر، میدکو، شپدیس، شپنا و تاپیکو بزرگان بازار در روز سه‌شنبه بودند که بیشترین تأثیر را در ریزش شاخص داشتند. همچنین نمادهای بپاس، وبملت، فملی، شپنا، وامید، فولاد، تفارس، نوری، رمپنا، اتکام، پارس، خودرو، غگل، خساپا، وپاسار و آریا بیشترین خروج پول حقیقی را داشتند.

 ارزش معاملات خرد سهام هم افت کرد و با ریزش ۵ درصدی نسبت به دوشنبه به ۲ هزار و ۳۰۱ میلیارد تومان رسید.

به نظر می‌رسد بازار در ناامیدی مطلق به سر می‌برد. خصوصا پس از انتشار گزارشات ۶ ماهه نه چندان خوب شرکت‌ها که سیگنال منفی مهمی به بازار بود. بنابراین فعلا چشم انداز بورس تهران روشن نیست.

جستجو کردن

درباره نوین اکسپو

نوین اکسپو با هدف گذاری منحصر به فرد در جهت طراحی سایت  با قابلیت اطلاع رسانی با حداقل هزینه، راهکاری قدرتمند در جـهت نــمایش و معرفی آخـرین دستـاوردهـا و فـناوری هـای نـــوین

طراحی  وب سایتی منحصر به فرد با امکان نمایش و اطلاع رسانی در نوین اکسپو

بیشتر ببینید: