وبلاگ

ایران؛ خاستگاه هنرهای رزمی سواره

ایران؛ خاستگاه هنرهای رزمی سواره
علی قورچیان ایران؛ خاستگاه هنرهای رزمی سواره

به گزارش نوین اکسپو به نقل از ایسنا، علی قورچیان مسئول کمیته هنرهای رزمی سواره البرز گفت: ایران؛ خاستگاه هنرهای رزمی سواره (هنرهای رزمی سواره بدون حمایت مالی راه به جایی نمی‌برد)

علی قورچیان، اظهار کرد: با تحقیقات صورت گرفته و مستندات موجود مشخص شده ایران قدیمی‌ترین تاریخچه را در هنرهای رزمی سواره دارد.

وی ادامه داد: بررسی غار‌ نگاره‌های غار دوشه در لرستان که تصاویر نیزه‌زنی و‌ کمانگیری روی اسب را نشان می‌دهد از قدیمی‌ترین مستندات برای اثبات این ادعا است.

قورچیان با اشاره به رشته‌های هنرهای رزمی سواره افزود: کمانگیری روی اسب، نیزه‌بازی ، شمشیرزنی و کمانگیری با پرتاب تیر از رشته‌های هنرهای رزمی سواره هستند.

این مسئول با اشاره به جایگاه هنرهای رزمی سواره در کشور توضیح داد: علی‌رغم این که این رشته دو سالی است به صورت رسمی در فدراسیون فعالیت دارد، ولی آن طور که باید و شاید دیده نشده است.

علی قورچیان

علی قورچیان

ایران؛ خاستگاه هنرهای رزمی سواره

 

قورچیان گفت: اعضای کمیته هنرهای رزمی سواره در البرز سعی دارند به فراخور توان، این رشته را به عموم مردم معرفی کنند تا هنرهای رزمی سواره به دوران اوج خود بازگردد.

وی با اشاره به عمده مشکل کمیته هنرهای رزمی سواره استان افزود: عدم حمایت مالی مهمترین مشکل در مسیر فعالیت این کمیته است؛ چون تا زمانی که مشکل مالی وجود داشته باشد راه به جایی نمی‌بریم.

مسئول کمیته هنرهای رزمی سواره خاطر نشان کرد: البرز به واسطه شرایط آب و هوایی و جغرافیایی برای نگهداری اسب بسیار مناسب است؛ به همین دلیل امکان رشد و توسعه این ورزش در این استان وجود دارد.

وی در پایان گفت: از آنجایی که برای فعالیت در این رشته نیاز به داشتن اسب زیبا با ذخیره ژنتیکی گران نیست، می‌توان شرایط مناسب برای جذب مردم به سمت این رشته را فراهم کرد.

قورچیان گفت: برای شروع این رشته داشتن تیر و کمان، نیزه و شمشیر و همچنین اسب بومی با استقامت کفایت می‌کند.

ایران؛ خاستگاه هنرهای رزمی سواره

جستجو کردن

درباره نوین اکسپو

نوین اکسپو با هدف گذاری منحصر به فرد در جهت طراحی سایت  با قابلیت اطلاع رسانی با حداقل هزینه، راهکاری قدرتمند در جـهت نــمایش و معرفی آخـرین دستـاوردهـا و فـناوری هـای نـــوین

طراحی  وب سایتی منحصر به فرد با امکان نمایش و اطلاع رسانی در نوین اکسپو

بیشتر ببینید: