وبلاگ

خبر مهم افزایش حقوق بازنشستگان/احکام بازنشستگان ۱۴۰۳ صادرشد.

تصویراحکام بازنشستگان 1403 صادرشد از ۲۱ فرودین ماه قابل مشاهده خواهد بود
احکام بازنشستگان 1403 صادرشد

احکام بازنشستگان کشوری با اعمال ضریب ۲۰ درصد صادر شده است.

به گزارش نوین اکسپو به نقل از اقتصادنیوز، رضا فیضی نژاد اعلام کرد: در اجرای تصویب نامه شماره ۳۰۳۴ مورخ ۱۴ فروردین ماه ۱۴۰۳ هیأت وزیران، برای یک میلیون و ۷۳۵ هزار نفر بازنشسته و موظفان تحت پوشش این صندوق، احکام حقوق با ضریب ۲۰ درصد صادر شده است.

وی ادامه داد: تصویر احکام حقوق سال ۱۴۰۳ بازنشستگان در سایت صندوق به نشانی  cspf.ir  بارگذاری و منتشر می‌شود که از روز سه شنبه ۲۱ فرودین ماه قابل مشاهده خواهد بود.

چند خبر از اجرای ماده ۲۹ قانون برنامه هفتم توسعه/ متناسب سازی در برنامه هفتم توسعه

رضا فیضی نژاد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به لزوم اجرای بند «یک» الحاقی ماده ۲۹ قانون برنامه هفتم توسعه توسط صندوق بازنشستگی کشوری، گفت: لازمه اجرای متناسب سازی، به‌خصوص ماده ۲۹ قانون برنامه، «تهیه آئین نامه و تعیین ساز و کار اجرایی آن توسط سازمان اداری و استخدامی و سازمان برنامه و بودجه» و ابلاغ آن به صندوق بازنشستگی کشوری است.

وی یادآور شد: تهیه و تدوین پیش نویس آئین نامه مربوط به اجرای متناسب سازی در برنامه هفتم توسعه، با محوریت سازمان اداری استخدامی و مشارکت سایر دستگاه‌های مرتبط در مرحله ویرایـش نهایی است.

معاون فنی و امور بیمه‌ای صندوق بازنشستگی کشوری تصریح کرد: پس از ابلاغ آئین نامه و دستورالعمل اجرایی مربوطه به صندوق بازنشستگی کشوری، متناسب سازی حقوق بازنشستگان صندوق از تاریخ اجرای مقرر در قـانون مورد اشاره در بالا، اعـمال و احـکام مربوطه نیز صادر خواهد شد.

به گزارش ایرنا نمایندگان در جلسه علنی (یکشنبه ۲۸ آبان ماه سال گذشته) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی جزئیات لایحه قانون برنامه هفتم توسعه، با بند الحاقی ماده ۲۹ این لایحه با ۱۲۷ رأی موافق، ۷۸ رأی مخالف و ۸ رأی ممتنع از مجموع ۲۲۴ نماینده حاضر در صحن موافقت کردند.

براساس بند الحاقی ماده ۲۹ لایـحه مذکور؛ به منظور کاهش ناتـرازی صندوق‌های بازنشستگی و تقویت توان صندوق‌ها در انجام تکالیف محوله:

  1.  بیمه پردازانی که ۲۸ تا ۳۰ سال سابقه خدمت دارند به سـنوات اشتـغال آنها برای بازنشستگی اضافه نمی‌گردد.
  2. بیمه پردازانی که ۲۵ تا ۲۸ سال سابقه خـدمت دارند به سنـوات اشتغال آنان به ازای هر سال تا زمان بازنشسـتگی دو ماه اضافه می‌شود.
  3. بیمه پردازانی که ۲۰ تا ۲۵ سال سابقه خدمت دارند به سنـوات اشتـغال آنان به ازای هر سـال تا زمان بازنشسـتگی سه ماه اضافه می‌شود.
  4. بیمه پردازانی که مطابق قوانین ۱۰ تا ۲۰ سـال سابقه خدمت دارند به سـنوات اشتـغال آنان به ازای هر سال تا زمان بازنشستـگی چهارماه اضافه می‌شود.
  5. بیمه پردازانی که مطابق قوانین تا ۱۰ سـال سابقه خـدمت دارند به سنـوات اشتغال آنان به ازای هر سال تا زمان بازنشسـتگی پنج ماه اضافه می‌شود.

تبصره ۱ – اجرای احکام فوق الذکر مشروط بر آن است که سن بیمه شده در زمان بازنشستگی برای مردان از ۶۲ سال و برای زنان از ۵۵ سال بیشتر نباشد.

تبصره ۲ – اصلاحات فوق در قوانین صندوق‌های بازنشستگی به استثنای صندوق‌هایی که حداقل سن بازنشستگی بیمه شدگان آنها از ارقام مذکور در تبصره (۱) بیشتر است به صـورت دائمی اعمـال می‌شود.

تبصره ۳ – ایثارگران و مشمـولان قوانین سخت و زیان آور مشمـول قـوانین خاص خود هستند.

تبصره ۴ – خدمت مازاد بر اساس قوانیـن و مقررات مـربوطه امکان پذیر است.

تبصره ۵ – چنانچه دستگاه‌ها به خدمات برخی از کارکنان نیاز نداشته باشـند حسب مورد می‌توانند بدون لحاظ زمان های مذکور با پیشنهاد بالاترین مقام دستگاه و موافقت معاون اول رئیس جمهور بر اساس قوانین مربوط نسبت به صدور احـکام بازنشستگی آنان اقدام کنند.

تبصره ۶ – افرادی که تقاضای خود مایل به بازنشستگی زودتر از موعــد فوق الـذکر باشند، بازنشستگی آنها مطابق قوانین مربوطه و بدون رعایت بـندهای (۱) تا (۵) بلامانع است و حقوق بازنشستگی آنان مطابق احکام این سند برقرار خواهد شد.

همچنین با نظر دکتر قالیباف رئیس مجلس بند (خ) ماده ۲۹ لایحه برنامه هفتم توسعه مغایر با اصل ۸۵ قانون اساسی تشخیص داده شد و حذف شد.

براساس بند (خ) حذف شده ماده ۲۹ لایحه مذکور؛ به منظور ایجاد نظام تأمین اجتماعی پایدار و تضمین حقوق بیمه شدگان جدید از ابتدای اجرای برنامه، نظام تأمین اجتماعی بیمه شدگان جدیدالورود بر اساس اصول ذیل توسط وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با همکاری سازمان و دستـگاه‌های ذیربط تهیه می‌شود و به تصویب هیأت وزیران می‌رسد.

تعیین شرط سـن ۶۵ سال برای مرد و ۶۰ سال برای زن و سابقه بازنشستگی ۳۵ سال برای مرد و ۳۰ سال برای زن؛ مستخدمین موجود با رضایت کتبی خود نیز می‌توانند مشمول این حکم قرار گیرند.

 

در شبکه های اجتماعی نوین اکسپو همراه ما باشید.

شبکه های اجتماعی نوین اکسپو

جستجو کردن

درباره نوین اکسپو

نوین اکسپو با هدف گذاری منحصر به فرد در جهت طراحی سایت  با قابلیت اطلاع رسانی با حداقل هزینه، راهکاری قدرتمند در جـهت نــمایش و معرفی آخـرین دستـاوردهـا و فـناوری هـای نـــوین

طراحی  وب سایتی منحصر به فرد با امکان نمایش و اطلاع رسانی در نوین اکسپو

بیشتر ببینید: