اتصال پیام‌رسان‌های داخلی بله، ایتا، گپ و آی گپ

پیام‌رسان‌های داخلی بله، ایتا، گپ و آی گپ به‌ روزرسانی جدیدی ارائه دادند که حاوی امکان اتصال به مرکز پیام است.
اتصال پیام‌رسان‌های داخلی

پیام‌رسان‌های داخلی یعنی بله، ایتا، گپ و آی گپ به هم متصل شدند.

به گزارش نوین اکسپو به نقل از  تجارت‌نیوز، اوایل اسفند ماه سال گذشته بود که معاون سازمان فناوری اطلاعات از امکان اینترکانکشن پیام‌رسانهای داخلی تا پایان سال خبر داد.

اما در اوایل فروردین سال جاری، وزیر ارتباطات این کار را به پایان فروردین ماه موکول کرد. حالا  خبر اتصال پیام‌رسان‌های ایرانی یعنی بله، ایتا، گپ و آی‌گپ منتشر شده.

کاربران هر چهار پیام‌رسان، امکان ارسال پیام به مخاطبان خود در سه پیام‌رسان دیگر را دارند.

برای استفاده از امکان اینترکانکشن کافی است که کاربران در بخش تنظیمات هر یک از پیام‌رسان‌ها در زبانه حریم خصوصی و امنیت، موافقت خود را برای دریافت پیام از سه پیام‌رسان دیگر را اعلام کنند.

دو پیام‌رسان دیگر یعنی سروش پلاس و روبیکا طبق وعده وزیر ارتباطات در آینده به این مرکز اضافه می‌شوند.

از زمان مطرح شدن امکان اتصال پیام‌رسان‌های داخلی، کارشناسان مختلفی در مورد نقش و اهمیت این اقدام نظرات متفاوتی ارائه کرده‌اند.

برخی این اقدام را نوعی یک‌کاسه کردن پیام‌رسان‌های داخلی و دسترسی راحت‌تر به داده‌های کاربران تلقی می‌کنند.

 وزیر ارتباطات ضمن رد این فرضیه ادغام، این کار را صرفا اینترکانکشن بین این پیام‌رسان‌ها می‌داند.

پس از اینکه چند بار وعده‌ی وزارت ارتباطات در مورد اتصال پیام‌رسان‌ها اجرایی نشد، بالأخره چهار پیام‌رسان بومی به هم متصل شدند.

پیام‌رسان‌های بله، ایتا، آی‌گپ و گپ با بروزرسانی جدید امکان اتصال به یکدیگر را پیدا کرده‌اند تا کاربران بتوانند با داشتن هر کدام از این پیام‌رسان‌ها به بقیه هم پیام بفرستند.

این قابلیت که اینترکانکشن نام دارد همان‌طور که پیش از این گفته شده بود، از طریق فعال‌سازی در بخش تنظیمات پیام‌رسان‌ها اجرا می‌شود. این امکان هنوز برای کاربران روبیکا و سروش‌پلاس میسر نیست.

تعدد پیام‌رسان‌های داخلی یکی از دلایل عدم استقبال کاربران بود. به ویژه پس از شدت گرفتن فیلترینگ و اجبار مردم به استفاده از پیام‌رسان‌های بومی، تعدد این پیام‌رسان‌ها برقراری ارتباط را سخت‌تر می‌کرد.

هر کدام از سازمان‌ها، نهادها و مؤسسات دولتی از طریق یکی از این پیام‌رسان‌ها با مخاطبان خود ارتباط برقرار می‌کردند و مردم مجبور می‌شدند همه آن‌ها را روی گوشی‌های خود داشته باشند.

مدیرعامل پیام‌رسان گپ بهمن ماه سال گذشته در این زمینه به زومیت گفته بود اگر ارتباط متقابل پیام‌رسان‌ها وجود نداشته باشد کاربرها محدودیت‌های جزیره‌ای پیدا می‌کنند و نمی‌توانند به صورت کامل به همه خدمات دسترسی داشته باشند.

در نهایت آنچه که اتفاق افتاد پروتکلی بود که امکان ارتباط پیام‌رسان‌ها را تأیید کرد. قائم مقام پیام‌رسان بله بهمن ماه به زومیت گفته بود که واژه‌ی اتصال ابهام دارد و ماجرا یکپارچگی یا اتصال نیست بلکه صرفاً یک پروتکل واحد ارتباطی مثل پروتکل SMTP در ارسال ایمیل است.

تجملیان به ابهام دیگری که در مورد این اتصال اشاره کرده بود که مسائل مرتبط با تجربه‌ی کاربری بود.

موضوعی که باید منتظر ماند و تجربه‌ی کاربران را پس از فعال کردن و استفاده از این امکان دنبال کرد.

وزارت ارتباطات از همان شهریور ماه ۱۴۰۱ نشان داد که قدمی برای رفع فیلتر پلتفرم‌های محبوب برنمی‌دارد.

در آخرین اظهارنظر وزیر هم تأکید شده که پلتفرم‌های فیلترشده اگر دفاترشان در ایران تأسیس شود و تابع قوانین کشور باشند رفع فیلتر خواهند شد.

شرطی که به نظر نمی‌رسد عملی باشد و این وزارتخانه درواقع تلاش خود را بر توانمندسازی داخلی در این حوزه گذاشته و امکان ارتباط پیام‌رسان‌ها با یکدیگر قدمی در این جهت است.

با وجود آسان شدن ارتباط کاربران چهار پیام‌رسان داخلی، آیا مقبولیت پیام‌رسان‌های ایرانی بیشتر می‌شود و نیاز کاربران به پیام‌رسان‌های فیلترشده برطرف می‌شود؟ سؤالی که میزان دانلود فیلترشکن‌ها احتمالاً می‌تواند پاسخ آن را بدهد.

 

در شبکه های اجتماعی نوین اکسپو همراه ما باشید

https://novinexpo.com/social-networks/

 

جستجو کردن

درباره نوین اکسپو

نوین اکسپو با هدف گذاری منحصر به فرد در جهت طراحی سایت  با قابلیت اطلاع رسانی با حداقل هزینه، راهکاری قدرتمند در جـهت نــمایش و معرفی آخـرین دستـاوردهـا و فـناوری هـای نـــوین

طراحی  وب سایتی منحصر به فرد با امکان نمایش و اطلاع رسانی در نوین اکسپو

بیشتر ببینید: