وبلاگ

آیا انسان از فضا به زمین آمده است؟

منشأ حیات انسان را فراسوی زمین
آیا انسان از فضا به زمین آمده است؟

یکی از پرسش‌های مهم تاریخ بشری این است که انسان«از کجا آمده‌ایم؟»

دو نظریه‌ی عمده در این زمینه مطرح می‌شود.

یکی نظریه‌ی آفرینش فرازمینی که معتقد است انسان‌ها از سیاره‌ی دیگری در منظومه‌ی شمسی یا سیارات فراخورشیدی آمده‌اند. این نظریه بر این اساس است که وجود حیات در سایر سیارات در جهان بسیار محتمل به نظر می‌رسد.

طرفداران این نظریه استدلال می‌کنند که سفر میان‌ستاره‌ای می‌تواند برای موجودات پیشرفته در سیاره‌ای دیگر امکان‌پذیر باشد.

با این وجود هیچ شواهد علمی مستقیمی برای پشتیبانی از این نظریه وجود ندارد. برای نمونه هیچ فسیلی از انسان‌های اولیه یا تجهیزات آن‌ها در سیارات دیگر یافت نشده است.

مشکلات زیست‌محیطی هم می‌توانسته مانع از پایداری حضور موجودات هوشمند فرازمینی در سیاره‌ی ما شود. با این حال، هنوز تلاش‌ها برای شناخت بهتر سیاره‌ها و قمرهای غول‌های گازی منظوه‌ی شمسی در جریان است و این نظریه کاملا منتفی نیست.

از سوی دیگر نظریه‌ی  پان‌اسپرمیا بیان می‌کند که واحدهای سازنده‌ی حیات در سراسر جهان گسترش یافته‌اند و می‌توانند از سیاره‌ای به سیاره‌ی دیگر منتقل شوند.

در این میان زمین هم به دلیل دارا بودن شرایط مساعد، توانسته محیط خوبی برای تکامل این عناصر سازنده‌ی حیات و شکل‌گیری گونه‌های پیچیده‌تر مانند انسان باشد.

این نظریه نسبت به آفرینش فرازمینی محتمل‌تر به نظر می‌رسد. حتی شواهد غیرمستقیمی هم از شهاب‌سنگ‌ها در این زمینه به دست آمده است.

اما باز هم اطلاعات بسیار محدودی درباره‌ی آن وجود دارد. این ویدیو از Unveiled به بررسی احتمال منشأ فضایی حیات انسان می‌پردازد.

 

در شبکه های اجتماعی نوین اکسپو همراه ما باشید.

شبکه های اجتماعی نوین اکسپو

جستجو کردن

درباره نوین اکسپو

نوین اکسپو با هدف گذاری منحصر به فرد در جهت طراحی سایت  با قابلیت اطلاع رسانی با حداقل هزینه، راهکاری قدرتمند در جـهت نــمایش و معرفی آخـرین دستـاوردهـا و فـناوری هـای نـــوین

طراحی  وب سایتی منحصر به فرد با امکان نمایش و اطلاع رسانی در نوین اکسپو

بیشتر ببینید: