وبلاگ

آجیل ارمغان

ارائه آجیل بی نظیر با بهترین کیفیت
آجیل ارمغان

آجیل ارمغان / آجیل دستچین و تازه

 

نکاتی برای خرید آجیل

آجیل مخلوطی از مقوی ترین دانه ها و مغز ها است. وجود آنتی اکسیدان بالا در انواع آن باعث شده افراد آن را در رژیم غذایی خود قرار دهند. تقریبا همه از ارزش غذایی آن آگاهی دارند،

آجیل

آجیل ترکیبی از انواع مغز ها و دانه های خشک شده  می باشد. هر فردی بر اساس سلیقه ی خود نوع مربوط به خود را انتخاب می کند. مغز ها طعم منحصر به فردی دارند. این خوردنی خوشمزه علاوه بر طعم خوب، خواص بیشماری نیز دارد. افراد در تمام سنین و برای استفاده از فوایدش، آن را در سبد غذایی خود قرار می دهند.

خواص آجیل

مردم بدون اطلاع از فواید مغزها و دانه‌ها به سراغ خرید آجیل رفته و فقط بخاطر طعم خوب، آن را مصرف می‌کنند.بهتر است بدانید خوردن آجیل به ویژه انواع خام آن فواید زیادی برای سلامتی دارد.

با خرید آجیل و مصرف مقدار مناسبی از آن می‌توانید از خواص این ماده غذایی درپیشگیری ازابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی،دیابت ومشکلات روده و گوارش بهره‌مند شوید.

آجیل حاوی مقادیر زیادی آنتی اکسیدان است. مصرف آن از بروز سرطان جلوگیری می‌کند. همچنین مواد موجود در آجیل برای سلامت و تقویت پوست و مو، کاهش کلسترول، کنترل فشارخون و بطورکلی افزایش ایمنی بدن مفید است.

خوردن آجیل به دلیل کمک به تامین مواد مغذی مورد نیاز بدن و حفظ سلامت ارگان‌های مختلف دربدن به کودکان، بزرگسالان وخانم‌های باردار توصیه می‌شود.

آجیل باکیفیت چه ویژگی های دارد

از آنجا که آجیل ارزش غذایی و فواید بسیاری دارد. توسط افراد بسیاری خریداری می شود، اما خرید آجیل بی کیفیت ونامرغوب علاوه برنداشتن ارزش غذایی می تواندخطراتی نیزداشته باشد.

مهم ترین ویژگی های یک آجیل با کیفیت عبارتند از:

طعم و مزه خوب
هنگام خرید اطمینان از کیفیت، حتما بو و مزه کنید. اگر کهنه و بی کیفیت باشد، مزه بد و بوی ناخوشایندی دارد. یکی از ویژگی های آجیل با کیفیت داشتن طعم خوب و بوی مطبوع می باشد که نشانه ای ازتازگی آن است.

ظاهر آجیل
در هنگام خرید برای اطمینان از کیفیت بالا، باید به ظاهر آجیل بسیاردقت کرد، زیرا آجیل های مانده و آنهایی که به شیوه درست نگهداری نشده اند. دارای سوراخ هایی می باشند که نشان ازکهنگی آنها است. از طرفی برخی برای فروش بهتر از رنگ های غیر خوراکی درآنها استفاده می کنند. آجیل با کیفیت آجیلی است که ظاهرخوبی داشته و فاقد رنگ باشد.

آجیل با کیفیت، ترکیبات آن یک شکل و یک اندازه است. یک دست بودن آجیل به این معناست که درگذر زمان این مغز شکسته نشده و آجیل مورد نظر ترکیبی ازچند نوع نیست.

راهنمای خرید آجیل
آجیل ها به شکل های مختلف در بازار وجود دارند. بسیاری در خرید آجیل به صورت فله ای و نیزبسته بندی شده شک دارند. درگذشته آجیل ها بیشتر به صورت فله ای فروخته می شد، اماامروزه آجیل های بسته بندی شده در بازار وجود دارند.

خریدهرکدام از این دونوع مزایا و معایبی دارد. آجیل هایی که بسته بندی شده اند ازنظر تمیز و بهداشتی بودن مناسب ترهستند.

آجیل های فله ای را می توان با دقت دید و رنگ، بو و طعم آن را بررسی کرد، اما این آجیل ها ممکن است مدت طولانی در ظرف مورد نظر نگهداری شده باشند. گرد و خاک و آلودگی بسیاری روی آنهاباشد.

قیمت و خرید آجیل
هنگام خرید آجیل، مغزهای تازه‌تر و باکیفیت‌تر از قیمت بالاتری برخوردار هستند. همچنین ترکیب و نوع آجیل خریداری شده تاثیر زیادی درقیمت آن دارد.

شکل های مختلف آجیل می تواند باعث تفاوت قیمت شود. برای مثال آجیل های بسته بندی شده و بهداشتی قیمت به نسبت بیشتری نسبت به آجیل فله ای دارند.

طریقه نگهداری آجیل
همان اندازه که خرید آجیل تازه و باکیفیت اهمیت دارد. نحوه نگهداری صحیح از آن اهمیت دارد. درصورتی که روش نگهداری از آجیل را ندانید. بعد از مدتی طعم و مزه آن تغییر می کند.

بهترین راه‌های نگهداری از آجیل عبارتند از :

۱- فریز کردن و نگهداری آجیل در فریزر

۲-نگهداری در ظرف مناسب

۳- نگهداری در محلی خنک و تاریک

۴-نگهداری در یخچال

کالری آجیل چقدر است؟

آجیل جزو خوراکی‌های مقوی و خوشمزه است. باید بدانید که کالری هر صد گرم آجیل حدود ۴۶۲ کیلوکالری است.

آجیل ارمغان

در شبکه های اجتماعی نوین اکسپو همراه ما باشید.

شبکه های اجتماعی نوین اکسپو

جستجو کردن

درباره نوین اکسپو

نوین اکسپو با هدف گذاری منحصر به فرد در جهت طراحی سایت  با قابلیت اطلاع رسانی با حداقل هزینه، راهکاری قدرتمند در جـهت نــمایش و معرفی آخـرین دستـاوردهـا و فـناوری هـای نـــوین

طراحی  وب سایتی منحصر به فرد با امکان نمایش و اطلاع رسانی در نوین اکسپو

بیشتر ببینید: